Поранення з масивними кровотечами – одна з головних причин смерті, адже в медиків вкрай мало часу на порятунок життя – від 30 секунд до 2-х хвилин. Від масивної втрати крові гинуть військові на фронті, рятувальники під час наслідків прильотів ворожої артилерії та ракет. Невчасна зупинка крові – одна із головних причин смерті і в цивільному житті: після ракетної атаки, під час аварій, нещасних випадків на виробництві, екстремальних занять спортом.
Єдиним надійним способом зупинити критичну кровотечу та вберегти життя є вчасно накладений турнікет.
Найбільший український виробник турнікетів “СІЧ Україна” понад 10 років створює сучасні та якісні кровоспинні джгути. Вони перевірені в бойових умовах, працюють в мороз і спеку, їх можна використовувати мокрими та брудними. Такий турнікет витримує екстремальні навантаження та здатен перекрити кровотечу на кінцівках діаметром від 5 до 40 сантиметрів.
Під час накладання турнікета потрібно діяти правильно, щоб не нашкодити постраждалому. Перед тим, як зафіксувати рану:
Інструкція: як правильно накласти SICH-Tourniquet на руку
Інструкція: як правильно накласти SICH-Tourniquet на ногу
У випадку SICH для фіксації часу є спеціальна поверхня, на якій можна залишати позначки не лише маркером, а навіть будь-яким гострим предметом. Памʼятайте – турнікет, накладений понад 2 години, може викликати ускладнення та травмування тканин через тривале стиснення. Тому дуже важливо зазначати точний час накладання.
Обирати турнікети слід дуже ретельно. Звертайте увагу на відповідність усім стандартам та на якість матеріалів. Внутрішня стрічка повинна бути міцною, щоб витримати навантаження, механізм затягування та фіксатор – надійними, щоб турнікет щільно утримував кінцівку і не зламався від натягнення.
Важливо. Уникайте неякісних турнікетів та дешевих підробок, які можуть підвести у критичний момент та призвести до втрати кінцівки або смерті. Краще обирайте перевірені варіанти, які спинять кровотечу та допоможуть дочекатися на медичну допомогу. І головне: врятують життя.