Змагальний рік у CS:GO добіг кінця. На порталі HLTV найближчий турнір відновиться лише наприкінці січня 2023 року. Тому редакція Players вирішила підбити підсумки року для української та світової професійної сцени у дисципліні.
Якщо говорити про глобальні зміни в CS:GO, то їх не було. Протягом 2022 Valve випустили тільки одне велике оновлення для шутера. Воно вийшло 19 листопада та прибрало з маппула Dust2, який замінили на Anubis. Також кількість патронів в AWP було зменшено з 10 до 5, а гвинтівка M4A1-S почала завдавати менше шкоди з дистанції (з 0,99 до 0,94).
На початку року очікувалося, що 2022 рік стане роком боротьби між NAVI і FaZe Clan. Але 24 лютого Росія розпочала повномасштабну війну проти України, що позначилося на Народжених Перемагати і не дозволило їм вийти на пік своєї форми.
FaZe дійсно впевнено провели першу частину сезону, а потім команда мала спад ігрової форми, що призвело до нестабільності. Відсутність домінуючого представника на професійній сцені дозволила різним колективам проявити себе. Так, у 2022 році було 11 тір-1 турнірів, на яких виграло 8 різних команд.
Початок повномасштабного вторгнення РФ в Україну став ключовим у розвитку українського кіберспорту. На жаль, лише війна спромоглася донести до діячів кіберспорту в Україні, що потрібно розвивати індустрію не в СНД, а саме український кіберспорт.
Дві найбільші українські студії Maincast та WePlay, які транслюють турніри з CS:GO почали активно розвивати україномовні трансляції. Все почалося з плей-офф ESL Pro League S15, де онлайн був не дуже значний. Але вже український стрім гранд-фіналу BLAST Premier: Spring Finals 2022 одночасно дивилося понад 33 тисячі людей.
Наразі україномовні трансляції поступово набирають популярності. Вже на великому турнірі середній онлайн складає близько 1 тис. глядачів. На цих показниках студії не мають наміру зупинятися, вони заявляють про бажання виходити на нові рівні та постійно розвиватися.
Також частіше стали з'являтися мікси, які повністю складаються з українців. Так, на RMR-турнірі перед IEM Rio Major 2022 українська команда B8 Esports зупинилася за крок від виходу на один із найважливіших турнірів року.
Крім цього, слід відзначити розвиток українських клубів IKLA (EC Kyiv) та Monte. Обидві команди закріпилися на тір-2 і часто доходять до фінальних етапів різних турнірів. Також з'являється безліч різних міксів, що стимулює розвиток сцени в Україні та дає шлях молодим талантам.
Підбиваючи підсумки року, обов'язково потрібно згадати вихід збірної України у фінал на Чемпіонаті Європи з CS:GO. Команда зупинилася за крок від перемоги, програвши вирішальну зустріч збірній Північної Македонії (1:2).
Ще в рамках кіберспортивної премії Esports Awards були відзначені українці Андрій B1ad3 Городенський та Олександр s1mple Костилєв. B1ad3 виграв у номінації «Тренер року», а s1mple став найкращим гравцем на ПК. Також вони увійшли до збірної року від турнірного оператора BLAST. Крім цього, ESL назвали Костилєва найкращим гравцем десятиліття в CS:GO.
Чимало цього року новин було пов'язано з NAVI. Так, журнал Forbes повідомив, що Олександр ZeroGravity Кохановський продав організацію Максиму Кріппі, а згодом і сам клуб підтвердив зміну власника. Також в українському ком'юніті немає однозначної позиції щодо того, що в клубі велика кількість російських гравців, які не озвучують свою позицію про війну.
Ще протягом року NAVI влаштовувала різні івенти з метою зібрати гроші для потреб української армії. Клуб спільно з українським банком передав 220 броньованих автомобілів ЗСУ, а наприкінці року влаштував благодійний турнір, зібравши $500 тис., на які буде закуплено медичне обладнання.
NAVI, Starladder, Maincast, B8 Esports та інші українські кіберспортивні компанії запустили спільний із UNITED24 благодійний проект «DropToSave». У рамках нього планувалося до кінця року провести низку кіберспортивних турнірів та шоу для збору коштів. Зібрані гроші розподіляються на три напрямки: захист та розмінування України, медичну допомогу, відновлення України.
Варто зазначити, що вся українська кіберспортивна спільнота активно проводила різні заходи, щоб зібрати гроші для ЗСУ. Регулярно були благодійні шоу-матчі від Maincast. Олександр Petr1k Петрик став проводити лотереї і всі зібрані гроші переказував на різні збори для ЗСУ. Ми згадали лише декілька, оскільки перерахувати все просто неможливо, їх було дуже багато.
2022 рік дав великий поштовх для розвитку сцени CS:GO в Україні. Головне, що стався активний розвиток україномовних трансляцій. Наше співтовариство стало більш зацікавлене у розвитку сцени всередині, роблячи все можливе для цього і для перемоги України у війні з Росією. Також ком'юніті продемонструвало свою стійкість та готовність робити все для розвитку української професійної сцени у CS:GO.