Український лайвстримінг у першому півріччі 2025 року — футбол, політика та кіберспорт 

Сергій Таран
24.07.2025

Український сегмент лайвстрімінгу з кожним місяцем укріплює свої позиції в індустрії. Трансляції українською мовою збирають все більше глядачів та годин перегляду, а кількість унікальних стримерів з України за першу половину 2025 року зросла аж на 8,4%. За даними аналітичної компанії Streams Charts, у центрі уваги наших глядачів як завжди новини, війна, футбол та кіберспорт.

“Український лайвстримінг продовжує демонструвати стійке зростання та поступову еволюцію. Лише за перше півріччя 2025 року загальна кількість годин перегляду перевищила 172 мільйони, що свідчить про те, що все більше українців не лише споживають, а й створюють власний контент, формуючи потужну спільноту навколо актуальних тем — від новин і політики до кіберспорту та футболу. YouTube залишається беззаперечним лідером за обсягом переглядів, але Twitch поступово нарощує свою частку завдяки популярності кіберспортивних трансляцій.

Особливо показово, що в умовах війни та інформаційної турбулентності саме новинні канали генерують найбільше годин перегляду, а топові стримери та журналісти збирають десятки тисяч глядачів одночасно під час обговорення найгарячіших подій. Український сегмент лайвстримінгу стає не лише майданчиком для розваг, а й важливим інструментом суспільного діалогу, підтримки та об’єднання аудиторії навколо ключових для країни тем.”

Назар Бабенко, продакт-менеджер Streams Charts

Загальні цифри

Загальна статистика українськомовного лайвстримінгу у I півріччі 2025 року / Зображення: Streams Charts

За перші шість місяців 2025 року українськомовні трансляції сумарно згенерували понад 172,6 млн годин перегляду — це на 3,2% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Піковий онлайн практично не змінився, а от кількість унікальних українськомовних каналів зросла аж на 8,4%. Така динаміка свідчить про те, що на стрімінгових платформах з'являється все більше творців контенту з України. 

YouTube залишається головною платформою для українськомовного сегмента лайвстримінгу — вона генерує 79,8% від тотала годин перегляду всіх ефірів. Близько 19,3% припадає на Twitch, тоді як сумарна частка українськомовних трансляцій на Trovo і Kick не перевищує 1%. Зазначимо, що у другому кварталі 2025 року Twitch трохи збільшив свою частку у пропорції платформ, в основному за рахунок трансляцій кіберспорту.

У рейтингу найпопулярніших категорій на Twitch серед українськомовної аудиторії глядачів Counter-Strike вперше обійшов Just Chatting. Все завдяки активному висвітленню кіберспортивних подій, зокрема BLAST.tv Austin Major 2025, де виступали українські команди B8 Esports та Natus Vincere. Категорія Dota 2 майже вдвічі відстає від лідерів, але при цьому впевнено випереджає всі інші категорії за межами топ-3.

На YouTube як і раніше лідирує категорія News & Politics — у першій половині 2025 року її українськомовні трансляції згенерували понад 87,6 млн годин перегляду. Це у 7 разів більше, ніж у категорії Entertainment, яка посідає друге місце. Домінування розділу News & Politics забезпечують трансляції численних новинних телеканалів, які ведуть онлайн ефіри 24/7.

Найпопулярніші канали та стримери 

Найпопулярніші українськомовні канали у I півріччі 2025 року / Зображення: Streams Charts

TCH залишається найпопулярнішим каналом за кількістю годин перегляду серед українськомовної аудиторії в лайвстримінгу. За першу половину 2025 року він набрав понад 22 млн годин перегляду. Все завдяки цілодобовим онлайн-трансляціям Телемарафону "Єдині новини". Крім TCH у топі опинились й інші новинні канали, такі як “Факти ICTV”, “Телеканал 1+1”, “Факти ICTV. Новини”, “Телеканал Прямий”, “Espreso.tv” та “24 Канал онлайн”.

Крім каналів новин у топ-10 також потрапили два канали студії Maincast на Twitch і YouTube, де висвітлювалися кіберспортивні турніри з Counter-Strike. Єдиним представником у топі серед стримерів став Михайло Лебіга — у рейтингу за годинами погляду він втратив одну позицію порівняно з початком року, але все одно випереджає такі канали як “Телеканал Прямій” та “Espreso.tv”.

Найпопулярніші українськомовні канали у I півріччі 2025 року / Зображення: Streams Charts

Рейтинг каналів по піковому онлайну аудиторії значно відрізняється від рейтингу за тоталом годин перегляду. За підсумками першої половини 2025 року лідером із пікового онлайну став канал “УПЛ ТБ” на YouTube — він зібрав понад 161,6 тис. глядачів на піку під час фіналу Кубка України між “Динамо” та “Шахтарем”, що відбувся 14 травня.

Найпопулярніші українськомовні стримери у I півріччі 2025 року / Зображення: Streams Charts

Серед українськомовних творців контенту найпопулярнішу трансляцію провів журналіст Віталій Портніков — він зібрав 89 тис. глядачів одночасно, коли обговорював скандал в Овальному кабінеті під час візиту президента України Володимира Зеленського до Вашингтона. Ця ж тема виявилася найгарячішою і на каналі військового волонтера Сергія Стерненка, який зібрав 57,8 тис. глядачів одночасно.

У списку найпопулярніших українськомовних стримерів першого півріччя загалом обійшлося без серйозних змін. Портніков, Стерненко та Лебіга зберегли свої позиції в топ-3. Нагадаємо, що Лебіга зібрав 56,1 тис. глядачів під час трансляції матчу між Natus Vincere та Team Spirit на IEM Katowice 2025.

Найпопулярніші теми й категорії у лайвстримінгу 

Найпопулярніші категорії українськомовних трансляцій на Twitch у I півріччі 2025 року / Зображення: Streams Charts
Найпопулярніші категорії українськомовних трансляцій на YouTube у I півріччі 2025 року / Зображення: Streams Charts

У топі найпопулярніших категорій на Twitch серед українськомовної аудиторії вперше змінився лідер — Counter-Strike обійшов Just Chatting завдяки висвітленню численних кіберспортивних турнірів. Особливо цьому допомогли трансляції з BLAST.tv Austin Major 2025, де виступали українські команди Natus Vincere та B8 Esports.

В решті рейтингу було мінімум змін: порівняно з початком року на дві позиції піднявся розділ PUBG: Battlegrounds. На одну сходинку піднялися категорії Heroes of Might and Magic III та Grand Theft Auto V. При цьому з першої десятки зовсім зникла категорія I'm Only Sleeping, яка раніше потрапила до топу лише завдяки цілодобовому стрім-марафону від Лебіги.

Глядацька динаміка Counter-Strike 2 та Dota 2

Глядацька динаміка Counter-Strike 2 та Dota 2 серед українськомовної аудиторії у I півріччі 2025 року / Зображення: Streams Charts

Counter-Strike залишається улюбленою грою серед українськомовних глядачів. У другому кварталі року трансляції шутера від Valve згенерували понад 6,4 млн годин перегляду на всіх платформах — це найуспішніший квартал для гри в українському сегменті лайвстримінгу. Тим часом у Dota 2 Тільки 2,9 млн за квартал — гра знову відстає від лідера за цим показником більш ніж удвічі.

Нагадаємо, склад NAVI з CS2 — найпопулярніша команда серед україномовної аудиторії у першій половині 2025 року.

Підписуйтеся на наш Telegram та Twitter, щоб бути в курсі останніх новин зі світу ігр і кіберспорту!

Останні новини

Коментарі

Коментарі закриті.

Players —  це сучасне медіа про український та світовий кіберспорт. Про ігри, гравців та для гравців. 

Зроблено в Києві з ❤️
Для новин, колонок та подкастів — news@players.com.ua
Реклама та робота з партнерами — adv@players.com.ua

Сергій Таран (Головний Редактор) — sergey@players.com.ua
Баришева Ірина (Видавець) — iryna@players.com.ua
Антон Мазай (Видавець та Технічний Директор) — anton@players.com.ua
Політика конфіденційності
Ідентифікатор онлайн-медіа R40-06190
Онлайн-медіа Players призначене для осіб віком 21+
© 2021-2025 Players. При використанні матеріалів порталу обов'язковою умовою є наявність гіперпосилання на сторінку розташування вихідної статті із зазначенням видання Players.