Компанія Maincast запускає два канали, які транслюватимуться на OTT-сервісах та серед кабельних операторів: спортивний Maincast Sport і кіберспортивно-розважальний Maincast. Також в планах запуск власної OTT-платформи Maincast.tv. Повідомляється, що канали працюватимуть українською мовою 24 години на добу, а на преміум контент в майбутньому планують ставити paywall.
Ми розпитали у співзасновника Maincast Віталія v1lat Волочая про можливість перегляду кіберспортивних змагань на новому телеканалі Maincast, про те, на який розважальний контент можуть очікувати глядачі і навіщо найбільшому українському кіберспортивному броадкастеру спортивні трансляції.
Запуск розважального каналу Maincast означатиме ретрансляцію кіберспортивних подій, які у вас вже є в портфоліо?
Так, це можливість розширити присутність кіберспорту на різних майданчиках, де глядачі зможуть подивитися топові змагання від найбільших турнірних операторів, з якими ми працюємо — ESL, PGL, BLAST та інших. Це дозволить не тільки розширити аудиторію, давши глядачам доступ до найпопулярніших подій у світі кіберспорту, вже доступних на платформі Maincast, а й розширити можливості для вже чинних глядачів.
Скажімо, нема в когось сил і бажання лізти в пошук чи розбирати сповіщення на Twitch чи YouTube. Одна кнопка — і ви вже дивитеся турнір прямо на дивані. Нема змоги подивитися матчі? Не проблема — для такого в нас будуть окремі пост-шоу зі стислим розробором усього найцікавішого за ігровий день.
Це зручність. Я сам завжди хочу мати якнайбільше зручностей як глядач. І я тим хочу, щоб наша студія теж рухалася в цьому напрямку.
Якщо кіберспортивні трансляції також плануються на каналі, що ще можна буде побачити з розважального контенту на каналі?
Окрім кіберспортивних трансляцій, канал Maincast також запропонує розважальний контент, орієнтований на молоду аудиторію. Зокрема, регулярні аналітичні подкасти, інтерв’ю з відомими стрімерами, документальні програми про кіберспорт, а також унікальні передачі, які розкривають закулісні історії команд і гравців.
Чому ви вирішили зайти саме в спортивну тематику?
Уже роками я ледь не в кожному інтерв’ю наголошував, що мені цікавий спорт, увесь, не лише з приставкою “кібер-”. І так само я не приховував, що моя робота в кіберспорті — це етап на шляху до різнопланового спортивного коментування, чим я, власне, здебільшого зараз і займаюсь. Утім, одна справа — бути причетним до чогось, і зовсім інше — мати змогу це змінювати й розвивати.
Я є палким глядачем різноманітних спортивних трансляцій, я в захваті від роботи провідних спортивних каналів світу й усіляко хочу, щоб українські спортивні трансляції піднімалися до їхнього рівня. Так, це потребує часу й зусиль, але мої партнери й колеги теж бачать у цьому потенціал. І щонайголовніше, українська публіка також виявляє бажання розширювати свої горизонти й спробувати щось нове — і для цього глядачам потрібно більше різноманітного контенту.
Запуск двох каналів для OTT-платформ/ кабельних операторів не означає зміни фокусу компанії і зменшення долі кіберспорту? Цікаво, які цифри ви бачите для себе, в контексті розподілу трансляцій на спорт/кіберспорт.
Ні, запуск двох каналів не означає зменшення фокусу на кіберспорті. Для Maincast кіберспортивний контент був, є і буде головним пріоритетом, а спортивні трансляції наразі виступатимуть доповненням, яке розширить пропозиції для нової аудиторії.
Звісно, з часом (і збільшенням нашого досвіду) активність і кількість контенту на нашому спортивному каналі зростатиме, але це жодним чином не закінчиться перетягуванням ковдри на себе. Рівноцінний розподіл уваги й ресурсів між обома гілками, щоб задовольнити інтереси різних глядачів, — ось до чого ми йтимемо в довгостроковій перспективі.