Сергій Таран

Вже зовсім скоро почнуться перші плей-оф матчі ESL One Birmingham 2024, які пройдуть на Resorts World Arena. Редакція Players за підтримки нашого партнера FAVBET підготувала для вас історію кіберспорту в індустріальному британському місті Бірмінгем.  

Великі турніри з Dota 2 в Бірмінгемі

Бірмінгем став відомим місцем для фанатів кіберспорту, особливо тих, хто захоплюється Dota 2. Протягом багатьох років місто приймало турніри з Dota 2. 

Шлях турнірів з Dota 2 в Бірмінгемі можна простежити з моменту релізу самої гри. Коли Dota 2 набула популярності у всьому світі місцеві ігрові спільноти почали організовувати невеликі турніри, в першу чергу для гравців у межах міста. Зі зростанням попиту на змагальну гру в Dota 2 у Бірмінгемі почали набирати популярності LAN-івенти.

Першим знаковим турніром з Dota 2, який пройшов у Бірмінгемі став ESL One Birmingham, який пройшов у 2018 році. Турнір мав статус мейджора та призовий фонд в $1 000 000. 

Після анонсу події, місцеві фанати просили ESL перенести чемпіонат на більш пізній період, бо в цей період в Британії період екзаменів, через що трибуни могли залишитися порожніми. Тільки переживання були даремними і всі квитки були продані за декілька днів. Також вирішальні матчі чемпіонату показували на телеканалі BBC 3, що відбувається нечасто на місцевому телебаченні. Перемогу на тому турнірі тоді здобули VP. Івент показав зацікавленість британської публіки в Dota 2 та був одним із найпопулярніших на той час. 

Після успішно проведеного мейджору у Бірмінгемі, ESL вирішили повернутися у місто з іще одним турніром у 2019-му. Тоді Бірмінгем прийняв ESL One Birmingham 2019. Чемпіонат вже не мав статус мейджору, а його призовий фонд склав $300 тис. Перемогу на турнірі здобули Team Secret. Медаль кращого гравця отримав Климент Puppey Іванов.

Після двох турнірів ESL не збиралися зупинятися. На травень 2020 року був запланований вже третій їх турнір з Dota 2 в Бірмінгемі. Але тоді в світі почалася пандемія COVID-19, через що організаторам довелося перенести все в онлайн і розділити турнір на регіональні онлайн-ліги.

Через чотири роки серія турнірів ESL One з Dota 2 повернулася до Бірмінгему у квітні 2024 року. Вже сьогодні, 26 квітня, починаються перші матчі на арені.

Не тільки Dota 2

Кіберспортивна історія Бірмінгема за межами Dota 2 не сильно багата. Але у місті проходить ігровий фестиваль Insomnia the Gaming Festival, в рамках якого відбувалося чимало турнірів. Найбільший пройшов у 2023 році, тоді місто прийняло головний турнір року з Apex Legends – Global Series: 2023 Championship. На ньому тріумфували TSM, які заробили $600 тис. від призового фонду у $2 млн.

Також у Бірмінгемі пройшов фінал найбільшої ліги Британії та Ірландії з CS:GO — ESL Premiership Autumn 2023. Ще в рамках Insomnia регулярно відбуваються LAN-турніри з різних дисциплін – Valorant, League of Legends, Rocket League, Rainbow Six та інших. Але здебільшого всі ці івенти мають регіональне значення.

Влітку 2022 року Бірмінгем прийняв Чемпіонат Британської Співдружності з кіберспорту у 2022-му. Там пройшли турніри з Dota 2, eFootball і Rocket League. 

Але не варто думати, що на цьому все і історія кіберспортивного Бірмінгему зупиниться. Влада міста зацікавлена в проведенні подібних подій, так як це привозить більше людей в регіон та дає можливість місцевому бізнесу заробити. Тому варто очікувати в майбутньому нові масштабні турніри в цьому індустріальному місті. 


ТОВ «БУКМЕКЕРСЬКА КОМПАНІЯ «ФАВБЕТ». Ліцензія на провадження діяльності з організації та проведення букмекерської діяльності від 28.12.2022, видана згідно з рішенням КРАІЛ № 433 від 13.12.2022 та Ліцензія на провадження діяльності з організації та проведення азартних ігор казино в мережі Інтернет від 20.04.2021, видана згідно з рішенням КРАІЛ № 137 від 05.04.2021, зі змінами.

УЧАСТЬ В АЗАРТНИХ ІГРАХ МОЖЕ ВИКЛИКАТИ ІГРОВУ ЗАЛЕЖНІСТЬ. ДОТРИМУЙТЕСЯ ПРАВИЛ (ПРИНЦИПІВ) ВІДПОВІДАЛЬНОЇ ГРИ.

Теми:
Підписуйтеся на наш Telegram та Twitter, щоб бути в курсі останніх новин зі світу ігр і кіберспорту!

Останні новини

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Players —  це сучасне медіа про український та світовий кіберспорт. Про ігри, гравців та для гравців. 

Зроблено в Києві з ❤️
Для новин, колонок та подкастів — news@players.com.ua
Реклама та робота з партнерами — adv@players.com.ua

Антон Мазай (Видавець та Технічний Директор) — anton@players.com.ua
Олексій Харченко (Видавець та Головний Редактор) — alex@players.com.ua
Сергій Таран (Автор) — sergey@players.com.ua
© 2021-2024 Players. При використанні матеріалів сайту обов'язковою умовою є наявність гіперпосилання на сторінку розташування вихідної статті із зазначенням видання Players.