Сергій Таран

Вже сьогодні, 27 травня, розпочинається IEM Dallas 2024 з CS2, турнір буде тривати до 2 червня, а переможець отримає $100 тис. та місце на IEM Cologne 2024. Редакція Players буде висвітлювати фінальну стадію чемпіонату з місця подій і тому вирішила трохи розповісти про кіберспорт в Далласі.  

CPL — ліга, яка зародилася в Далласі і дала розвиток кіберспорту 

У далекому червні 1997 року в Далласі підприємець Анхель Муньос започаткував Cyberathlete Professional League, яка спеціалізувалася на змаганнях з комп'ютерних та консольних відеоігор. Ця ліга вважається першопроходцем в організації професійних турнірів з відеоігор, які проводилися в США, Європі, Латинській Америці, Австралії та Азії. Але, основним місцем базування був Даллас. На початку нульових саме перемога на турнірах CPL була найбажанішою у світі кіберспорту.

CPL діяли з 1997 до 2008 року і були першими хто організував глобальний турнір з Counter Strike. Це відбулося у 2000 році, а пройшов він у Далласі. Також проводилися чемпіонати з різних частин Quake, Counter-Strike: Source, DOTA, Halo, Call of Duty, Painkiller, Unreal Tournament 2004, Doom 3, Day of Defeat, FIFA та багатьох різних ігор. 

У квітні 2000 року у Далласі CPL провела Razer CPL Event, де був турнір з Quake 3 з рекордним на той час призовим фондом у $100 тис. Переможець Джонатан Fatal1ty Вендел отримав неймовірні тодішні призові у розмірі $40 тис.

Також Cyberathlete Professional League та Даллас займають доволі знакове місце в історії шведської організації Ninjas in Pyjamas. У грудні 2001 року пройшов CPL Winter 2001 з CS, де призовий фонд був $150 тис. На цьому турнірі перемогу здобули NIP – це перший в історії клубу виграний тір-1 титул.

У 2005 році CPL почала розширюватись та організувала CPL World Tour. Але результати Туру були не надто втішними, через що у ліги почалися проблеми. Також у 2006 році з'явилася World Series of Video Games (WSVG), яка стала серйозним конкурентом для CPL та погіршила їх становище, переманивши велику кількість працівників CPL та головного спонсора — Intel.

Cyberathlete Professional League змогла протриматися до 2008 року, але не покращила своє становище, тому припинила свою діяльність. За весь час ліга розіграла $3 млн призових та понад $2 млн у вигляді сувенірної продукції. CPL дала значний поштовх у розвитку індустрії кіберспорту у всьому світі. 

Даллас після CPL

Після припинення діяльності Cyberathlete Professional League, місто почало потрохи втрачати свою популярність в кіберспортивному світі. Десь на кордоні 10-х років з'являлося все більше турнірних операторів, які проводили івенти у вигідних для себе містах. Після зникнення CPL мало ТО було зацікавлено саме в цьому американському місті, віддававши перевагу Лос-Анджелесу і Нью-Йорку.

Можна згадати, що після закриття CPL Даллас був основним місцем проведення LAN-турнірів ESEA з CS:GO. Але ті івенти вже не мали такого глобального значення, як події від CPL.

Окремо можна згадати 2010 рік, тоді в місті пройшов Arbalet Cup Dallas 2010 з CS 1.6. Той турнір виграли NAVI, для них це був третій виграний чемпіонат рівня S-Tier. 

Паралельно з CS місто приймало турніри і з інших дисциплін. В Далласі проходили важливі чемпіонати з Rocket League, Call of Duty (перший, ще в далекому 2004 році), Fortnite, Halo, Pokémon та багатьох інших чемпіонатів. Але з часом їх стає все менше. 

Зараз Даллас вже не таке популярне місто для турнірних операторів. Але його вклад в розвиток кіберспортивної індустрії є доволі великим і приємно, що з 2022 року ESL почали проводити в Далласі фестиваль DreamHack, в рамках якого і відбуваються турніри серії IEM і не тільки.

Цього року, під час DreamHack в Далласі будуть турніри з CS2, Teamfight Tactics, StarCraft II, FIFA і файтингів. Також IEM Dallas 2024 стане ювілейним 100-м івентом в серії IEM.

Тож, очікуйте чимало цікавого контенту від Players з місця подій!

Досягай неможливого разом з Lenovo Legion.

Зосередитися на меті, сміливо долати труднощі та завжди рухатися вперед — це філософія Lenovo Legion, яка надихає геймерів досягати успіху, навіть якщо це здається неможливим.

Ще з 2017 року компанія Lenovo допомагає розвивати українське кіберспортивне ком’юніті. (додатково) Компанія зібрала найстаршу в Україні команду геймерів Ageless Shooters, перезапустила найбільший комп’ютерний клуб CyberZone, а також організовує турніри з CS2, Dota2 та VALORANT.

Підписуйтеся на наш Telegram та Twitter, щоб бути в курсі останніх новин зі світу ігр і кіберспорту!

Останні новини

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Players —  це сучасне медіа про український та світовий кіберспорт. Про ігри, гравців та для гравців. 

Зроблено в Києві з ❤️
Для новин, колонок та подкастів — news@players.com.ua
Реклама та робота з партнерами — adv@players.com.ua

Антон Мазай (Видавець та Технічний Директор) — anton@players.com.ua
Олексій Харченко (Видавець та Головний Редактор) — alex@players.com.ua
Сергій Таран (Автор) — sergey@players.com.ua
© 2021-2024 Players. При використанні матеріалів сайту обов'язковою умовою є наявність гіперпосилання на сторінку розташування вихідної статті із зазначенням видання Players.