Сергій Таран

Що б досягати успіхів у CS2, ви не можете покладатися лише на свій аім. Існує безліч інших навичок, які гравці повинні вдосконалити, щоб розвиватися. 

Однією з таких навичок є комунікація, яка значною мірою покладається на знання позицій на мапах. Ви не зможете дати тіммейтам інформацію де ворог, якщо не знатимете як називається певна позиція на мапі. В цьому гайді ми розповімо про назви позицій на змагальних мапах, що дозволить вам покращити свою комунікацію.

Загальні назви позицій на мапах в CS2

Використання назв позицій спрощує комунікацію. Опис певних локацій без назви може бути складним і зайняти багато часу, що може дати противнику перевагу.

Один з найкращих способів вивчити назви позицій для всіх мап у CS2 — це ознайомитися з путівником або шпаргалкою з назвами. Саме для цього ми і зробили цей гайд, щоб вся важлива для вас інформація була зібрана в одному місці.

Не дивлячись на те, що мапи в CS2 мають різну структуру, але все одно деякі точки називаються однаково через свою універсальність. Зараз ми розберемо саме універсальні назви позицій на мапах.

  • Мід – так називається центр мапи. У поточному змагальному наборі мап цієї точки немає, наприклад, на Nuke
  • Лонг – довший підхід до однієї з точок. Він є на Dust 2, Overpass, так також називають один із проходів на Inferno.
  • Шорт – короткий шлях до точки. Зазвичай так проходи називають на Dust 2 і Mirage.
  • Конектор – перемичка, яка з'єднує один або кілька проходів.
  • Хевен – позиція з якої видно плент, але вона знаходиться на висоті.
  • Рампа – місце з плавним спуском або підйомом.
  • Дефолт – стандартне місце для встановлення вибухівки на мапі, яке є на всіх мапах. Вважається найзручнішим для захисту або найбезпечнішим для встановлення бомби місцем.
  • Хедшот – точка в захисті, з якої у противника видно тільки голову.
  • Ладдер/драбина – місце на мапі, де встановлена драбина.
  • Андер — тунелі на мапах.
  • Респа, Спаун — стартова точка перед початком кожного раунду.
  • Сіті, CT, CТ-спавн — місце спавну спецназу.

При цьому, якщо ви граєте не постійною п’ятіркою або компанією, то краще вчити назви позицій англійською. Так, коли ви граєте в соло, то зможете давати інформацію зрозуміло для всіх і не доведеться пояснювати, що ви мали на увазі.

Але якщо у вас є команда, або компанія, з якою ви постійно граєте разом, то у вас можуть з’являтися свої назви для точок на мапах. При цьому варто пам’ятати, що це вже більш локальна інформація, яку не знайомі з нею гравці можуть не зрозуміти.

Назви позицій на мапах CS2

На кожній мапі є біля близько 10 унікальних назв позицій. Вивчити відразу всі не вийде, але з часом вони самі відкладуться в пам'яті. Поки цього не сталося можна передавати інформацію тіммейтам, використовуючи позначення радара. Для цього достатньо періодично поглядати в кут екрана - там завжди над радаром буде офіційна назва позиції.

Назви позицій на Dust 2

Мапа Dust 2 є однією із класичних в грі та присутня ще з CS 1.6. Це добре спланована мапа для обох сторін.

Назви позицій на Mirage

Міраж – одна з найпопулярніших мап у грі, яка була додана ще у липні 2013 року. Це структурно проста мапа, позиції на якій доволі легко вивчити.

Назви позицій на Ancient

Ancient це доволі молода мапа в порівнянні з більшістю інших локацій в CS2. Мапа має доволі стандартну для CS структуру, але зі своїми особливостями та унікальним позиціями.

Назви позицій на Inferno

Inferno – це доволі проста мапа, яка виконана в стилі італійських містечок. Сама мапа має чимало кутів та позицій, де можуть знаходитися вороги, тому важливо орієнтуватися в їх назвах.

Назви позицій на Nuke

Особливістю Nuke є те, що мапа має два поверхи і пленти розташовані один над одним.

Назви позицій на Vertigo

Vertigo, так само як і Nuke має два поверхи, що іноді може плутати в орієнтуванні. Тому тут є важливим знання позицій та їх назви, щоб не плутатись при передачі інформації.  

Назви позицій на Anubis

Anubis поєднує вузькі коридори, відкриті простори та кілька рівнів, створюючи динамічний і цікавий ігровий процес. Більшість позицій на мапі мають універсальні назви, але є і свої особливі найменування.

Підсумки

Розуміння та знання назв позицій в CS2 має вирішальне значення для ефективної командної комунікації та стратегії гри. Кожна мапа має унікальні особливості та зони, і знання конкретних назв цих локацій може значно покращити вашу координацію та ефективність під час матчу. Бажаємо успіхів в матчах.  

Якщо ви хочете продовжувати прокачувати свої знання гри, то зверніть увагу на інші наші гайди з CS2:

Проект вийшов за підтримкою Lorgar — міжнародний бренд ігрових аксесуарів для геймерів та стрімерів, покликаних вивести ваш ігровий досвід на новий рівень. Місія бренду — надати кожному геймеру живі та захоплюючі емоції від гри на високоякісних пристроях, натхненних запитами найкращих геймерів. 

Lorgar успішно вийшов на ринок у 2022 році. Продуктове портфоліо включає товари для вибагливих геймерів, стримерів та контент-кріейторів. Ознайомитись з асортиментом можна за посиланнями: lorgar.ua.  

Бренд Lorgar належить ASBISc Enterprises Plc., одному з провідних дистриб’юторів ІТ-продуктів на ринках EMEA.

Теми:
Підписуйтеся на наш Telegram та Twitter, щоб бути в курсі останніх новин зі світу ігр і кіберспорту!

Останні новини

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Players —  це сучасне медіа про український та світовий кіберспорт. Про ігри, гравців та для гравців. 

Зроблено в Києві з ❤️
Для новин, колонок та подкастів — news@players.com.ua
Реклама та робота з партнерами — adv@players.com.ua

Антон Мазай (Видавець та Технічний Директор) — anton@players.com.ua
Олексій Харченко (Видавець та Головний Редактор) — alex@players.com.ua
Сергій Таран (Автор) — sergey@players.com.ua
© 2021-2024 Players. При використанні матеріалів сайту обов'язковою умовою є наявність гіперпосилання на сторінку розташування вихідної статті із зазначенням видання Players.