Сергій Таран

Ми помітили, що в рейтингу найбагатших кіберспортсменів за кількістю зароблених призових лідирують представники Dota 2. Тому ми вирішили подивитися фінансово найуспішніших гравців в кожній дисципліні за кількістю виграних призових.

Dota 2

Розпочинаємо ми звісно з Dota 2, яка в період свого розквіту мала рекордний призовий фонд у розмірі $40 млн на The International 2021. Тому не дивно, що в даних порталу Esports Earnings, в топ-100 найбагатших гравців 69 представляють MOBA від Valve.

Найбагатшим серед професійних гравців в Dota 2 є дворазовий чемпіон The International (2018 і 2019) Йоган N0tail Суннстейн. За свою кар’єру данець заробив $7.1 млн. Найбільше Суннстейн заробив, вигравши The International 2019, тоді гравець отримав приблизно $3.124.036.

Fortnite

Відповідно до порталу Esports Earnings королівська битва Fortnite від Epic Games є другою дисципліною за кількістю розіграних призових після Dota 2 ($364.3 млн). З цієї гри відбувся 2301 турнір із загальним призовим фондом в $191.5 млн.

Найбільше призових в Fortnite виграв Кайл Bugha Гірсдорф. За свою кар’єру американець виграв чотири Tier- S чемпіонати, а загалом заробив трохи більше ніж $3.7 млн.

Counter-Strike

Якщо подивитися на іншу гру від Valve, а точніше на серію Counter-Strike, то ми побачимо зовсім іншу ситуацію, тут призові фонди не такі високі як в Dota 2, але і способи монетизації зовсім інші. В франшизі CS ми вирішили визначити найбагатших гравців з трьох її найпопулярніших частин. 

Якщо говорити про найуспішнішу частину – CS:GO, то тут найбільше призових заробив Пітер dupreeh Расмуссен, який був частиною легендарного складу Astralis і чотири рази виграв мейджор. За цей час данець заробив призовими біля $2.1 млн.

В серії різних Counter-Strike до виходу Source і CS:GO, тобто в період зародження кіберспорту, найбільше призових виграв Патрік f0rest Ліндберг — $191.4 тис. Тут можемо згадати і золотий склад NAVI, який в 2010 році виграв чотири найбільші турніри з CS 1.6, а найбільше з гравців того складу заробив Іоанн Edward Сухарєв — $105.5 тис.

Враховуючи турніри лише з CS2, яка вийшла на початку осені 2023 року, на них вже розігралося більше $24.9 млн. Зараз в CS2 найуспішнішими є чотири представники NAVI (Aleksib, B1t, iM, jL). Гравці заробили призовими $346.500.

Call of Duty 

Цікаво, що тільки шість професійних гравців в CS заробили більше призових, ніж Тайлер aBeZy Фарріс, який виступав на чемпіонатах з різних версій Call of Duty. Загалом американець заробив $1.875.655 за 69 турнірів. Найуспішнішою для нього була Black Ops Cold War, за турніри з якої він отримав $483.7 тис. 

League of Legends

League of Legends — одна з найдовше існуючих дисциплін в професійному кіберспорті. За цей час пройшло 3008 турнірів, на яких розіграно майже $116 млн.

Очікувано, що призовими на турнірах з LoL найбільше заробив легенда цієї гри Лі Faker Сан Хйок. П’ятиразовий чемпіон Worlds отримав призових на суму в $1.8 млн. Але цікаво, що найближчим до Faker є Лі Duke Хо Сон, який заробив $954.8 тис.

VALORANT

Турніри з шутера від Riot Games проходять на так давно, але вже на них було розіграно $32.5 млн. 

Найбагатшим гравцем у VALORANT вважається Корбін C0M Лі. Американць на Тір-1 виступає тільки останні два роки, але вже стиг виграти VALORANT Champions 2023 ,а також доходив до фінальних стадій VALORANT Champions 2024, VCT 2023: Masters Tokyo і VCT 2023: Americas League. 

За цей час Лі виграв загалом $329.613, що є найбільшою сумою серед всіх про-гравців у VALORANT. Найбільше він заробив після перемоги на Champions 2023 — $200 тис. 

Honor of Kings (Arena of Valor)

Мобільша Honor of Kings, яка в міжнародній адаптації має назву Arena of Valor, є п’ятою дисципліною за кількістю розіграних призових — $109.4 млн.

Найбільше призових в цій грі заробив Луо HuaHai Сіюань — $1.9 млн. Більше всього від отримав за перемогу на Honor of Kings International Championship 2022, де призовий фонд був у розмірі $3.5 млн, а HuaHai заробив $500 тис.

PUBG

Парк Loki Чонг Йонг є найбагатшим гравцем в PUBG. Він на професійній сцені з 2018 року, за цей час Loki виграв два Global Championship і три Nations Cup. 

Найбільше Чонг Йонг заробив після перемоги на PUBG Global Championship 2019, який приніс гравцю $505 тис., а загалом він отримав призових на суму $1.2 млн.

 

PUBG Mobile

Найбагатшим гравцем в PUBG Mobile є китаєць Чжу paraboy Боченг, який за свою кар’єру заробив $1.393.954 призових. Але його майже наздогнав Зенг Order Цзехай, який заробив $1.321.100.

Цікаво, що з PUBG Mobile було проведено 341 турнір. Тоді як з ПК-версії 638 івентів і на них було розіграно $64.9 млн, а на чемпіонатах з мобільної версії королівської гри — $87.3 млн.

Лідери за кількістю зроблених призових в інших популярних дисциплінах:

  • StarCraft II: Йоона Serral Сотала — $1,6 млн.
  • Rocket League: Еван M0nkey M00n Рогез — $895.1 тис.
  • Apex Legends: Філіп ImperialHal Досен — $826.3 тис.
  • Rainbow Six Siege: Стефан Shaiiko Лебле — $761.3 тис.
  • WarCraft III: Чан Moon Чже Хо — $565 тис.
  • Overwatch: Квон Striker Нам Чжу — $499.8 тис.
  • Counter-Strike: Source: Сем RattlesnK Ґон — $76.9 тис. 

Відзначимо, що реальні цифри можуть мати невелике відхилення. Так як при підрахунку зароблених призових портал Esports Earnings ділить зароблені за турнір кошти тільки на гравців. 

Але точні умови розподілу в кожній команді різні, частину може отримувати організація, також не треба забувати, що майже кожен колектив зараз має тренера, який теж отримує свій відсоток. Тому варто пам’ятати, що дані цифри є приблизними, але навряд чи загальна картина буде кардинально відрізнятися.

Ця стаття вийшла за підтримки Lorgar — міжнародного бренду ігрових аксесуарів для геймерів та стрімерів, покликаних вивести ваш ігровий досвід на новий рівень. Місія бренду — надати кожному геймеру живі та захоплюючі емоції від гри на високоякісних пристроях, натхненних запитами найкращих геймерів. 

Lorgar успішно вийшов на ринок у 2022 році. Продуктове портфоліо включає товари для вибагливих геймерів, стримерів та контент-кріейторів. Ознайомитись з асортиментом можна за посиланнями: lorgar.ua.  

Бренд Lorgar належить ASBISc Enterprises Plc., одному з провідних дистриб’юторів ІТ-продуктів на ринках EMEA. 

Підписуйтеся на наш Telegram та Twitter, щоб бути в курсі останніх новин зі світу ігр і кіберспорту!

Останні новини

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Players —  це сучасне медіа про український та світовий кіберспорт. Про ігри, гравців та для гравців. 

Зроблено в Києві з ❤️
Для новин, колонок та подкастів — news@players.com.ua
Реклама та робота з партнерами — adv@players.com.ua

Сергій Таран (Головний Редактор) — sergey@players.com.ua
Баришева Ірина (Видавець) — iryna@players.com.ua
Антон Мазай (Видавець та Технічний Директор) — anton@players.com.ua
© 2021-2025 Players. При використанні матеріалів сайту обов'язковою умовою є наявність гіперпосилання на сторінку розташування вихідної статті із зазначенням видання Players.