Сергій Таран

Аналітичний сервіс Esports Charts проаналізував спонсорів, які розміщені на футболках команд-учасниці  The International 2023 з Dota 2.

Всього було нараховано 34 унікальних бренди в 14 різних категоріях на лицьовій стороні футболок учасників турніру.

Розміщення спонсора на джерсі залежить від контракту. Найдорожчий спонсор буде розміщений на найвиднішому місці (наприклад, на грудях), в той час як невеликий спонсор може взагалі не з'явитися на футболці (тільки згадки в соціальних мережах).

Найпопулярнішою категорією спонсорів серед учасників є букмекерські компанії. Нараховано 12 згадок семи різних брендів, вони найчастіше є головними спонсорами клубу та розміщуються на джерсі. Найчастіше такі згадки зустрічається на футболках команд із Західної та Східної Європи, а також Південної Америки.

Друга за популярністю категорія спонсорів – це різноманітні платформи (ігрові, торгові тощо) – Bilibili і тому подібні сервіси. Було нараховано п'ять унікальних платформ від представників чотирьох регіонів.

У категоріях «Програмне забезпечення та обладнання», «Комп'ютери та периферія», а також «Одяг та аксесуари» представлено по три унікальні бренди.

Серед унікальних спонсорів можна відмітити авіакомпанії — спонсор у вигляді Qatar Airways присутній лише у команди PSG Quest. Також відзначається наявність алкогольного бренду Ballantine's, який співпрацює з командою Tundra Esports. Досі подібні колаборації були вкрай рідкісними в кіберспортивній індустрії.

Аналітики відмітили, що в учасників TI12 немає спонсорів з категорій «Продукти харчування та харчові добавки», «Мережі харчування та ресторани» та «Ігрові меблі».

«Загалом, кількість і різноманітність спонсорів у Dota 2 набагато менша, ніж у League of Legends, її головного конкурента в цьому жанрі. Причини цього різноманітні, починаючи від структури професійної сцени і закінчуючи різною кількістю команд. У Dota 2 мало команд, які можуть запропонувати спонсорам довгострокову співпрацю. Тут частіше практикуються випадки, коли команда підписує спонсора на один сезон або на конкретний турнір, на який їй вдається потрапити. У League of Legends ситуація інша — там команди більш доступні для довгострокової співпраці, оскільки вони не ризикують вилетіти з франчайзингових ліг. Це полегшує потенційним спонсорам планування та використання рекламного бюджету.», — йдеться у досліджені Esports Charts.

Нагадаємо, NAVI посіли 11-те місце на PEC: Fall.

Теми:
Підписуйтеся на наш Telegram та Twitter, щоб бути в курсі останніх новин зі світу ігр і кіберспорту!

Останні новини

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Players —  це сучасне медіа про український та світовий кіберспорт. Про ігри, гравців та для гравців. 

Зроблено в Києві з ❤️
Для новин, колонок та подкастів — news@players.com.ua
Реклама та робота з партнерами — adv@players.com.ua

Антон Мазай (Видавець та Технічний Директор) — anton@players.com.ua
Олексій Харченко (Видавець та Головний Редактор) — alex@players.com.ua
Сергій Таран (Автор) — sergey@players.com.ua
© 2021-2024 Players. При використанні матеріалів сайту обов'язковою умовою є наявність гіперпосилання на сторінку розташування вихідної статті із зазначенням видання Players.