Сергій Таран

Коментатор Роман Casper Лепьохін розкритикував формат проведення крупних турнірів з Dota 2. 

Він відмітив, що зараз організатори турнірів намагаються поставити як можна більше матчів, щоб набрати необхідну кількість переглядів для виконання зобов’язань перед спонсорами. Перенасиченість матчів призводить до втрати цікавості та втоми самих гравців.

«Організатори турнірів потрапили в пастку, яку самі і створили.

Формати турнірів мають бути змінені негайно, бо якщо цього не зробити, то дивитись це лайно скоро перестануть взагалі.

Пояснюю для тих, хто не зовсім в темі. Останні роки ми спостерігаємо стабільний спад переглядів, незалежно від кількості призових, студій і організаторів. Це спонукає організаторів "накручувати" перегляди, будуючи формати, коли ми бачимо декілька групових етапів RoundRobin, де всі грають з усіма і це суттєво збільшує потенційну кількість переглядів. Проте ці етапи безглузді. Часто навіть ніхто не вилітає і просто матчі йдуть за seed в наступному етапі або вилітає 1-2 команди з 8. На додачу до цього всі матчі йдуть одночасно на 4-х трансляціях одночасно, що виглядає як суцільний хаос. Це працювало під час The International та кваліфікації на нього, бо це було один раз на рік. В даному випадку це призводить до жахливої втоми та катастрофічного падіння зацікавленості з боку глядачів. І організатори нічого іншого не вигадали, крім як (інтрига!!!) збільшувати кількість цих групових етапів та кваліфікації, щоб закрити прогалини в статистиці (генії), що призводить до подальшого падіння показників.

Але це пастка не така проста, як могло б здаватись. Організатори мусять це робити, щоб відбити гроші, витрачені на створення турніру. Це не благодійні фонди. Провести мажор коштує дуже багато грошей і вихлопу з цього іноді вистачає на пачку чіпсів. Тому відомі ТО вже відмовились від проведення мажорів і тому ті, хто залишились, намагаються всі соки вичавити з наданої можливості.

Найпростішим (і найскладнішим одночасно) для себе рішенням я бачу повернення до часів, коли мейджори повністю фінансували Valve і щоб кращі турнірні оператори просто робили якісне шоу, не боячись прогоріти через нестачу стати. Для Valve це просто статистична похибка у графі витрат, якщо казати про корпорацію в цілому.

В ідеальному світі, де всі люди чесні, це б може спрацювало. Але, здається, саме через зловживання цією системою в минулому Valve і відмовились так робити. Дуже шкода. Часу, доки турніри буде дивитись хоч хтось окрім ставочників залишається небагато.» 

Віталій v1lat Волочай також висловився стосовно цієї теми, але більше уваги приділив організаторам Riyadh Masters 2023.

«Раніше на турніри додавали купу матчів, бо найважливіше це дата, яку турнір продає букмекерам. Більше матчів - більше дати - більше грошей. В якийсь момент це доходило до тотального маразму.

Але пацанам з Сауд Аравії насрати на букмекерів і на гроші в принципі. Тому вони зробили тонну матчів, просто так. По приколу. Щоб гравці ригали, щоб глядачі не побачили нічого, просто так. Щоб було. Ціль інша.

Про весь інтерес можна говорити цифрами переглядів/

Простий матч групового етапчику БЛАСТА, звичайний матч, турніра який йде вже тиждень, і то навіть не плей-оф і не фінали, дивляться більше, ніж всі матчі першого дня турніра по доті на 15 000 000 баксів разом взяті.»

Нагадаємо, сьогодні стартували перші матчі Riyadh Masters 2023.

Теми:
Підписуйтеся на наш Telegram та Twitter, щоб бути в курсі останніх новин зі світу ігр і кіберспорту!

Останні новини

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Players —  це сучасне медіа про український та світовий кіберспорт. Про ігри, гравців та для гравців. 

Зроблено в Києві з ❤️
Для новин, колонок та подкастів — news@players.com.ua
Реклама та робота з партнерами — adv@players.com.ua

Антон Мазай (Видавець та Технічний Директор) — anton@players.com.ua
Олексій Харченко (Видавець та Головний Редактор) — alex@players.com.ua
Сергій Таран (Автор) — sergey@players.com.ua
© 2021-2024 Players. При використанні матеріалів сайту обов'язковою умовою є наявність гіперпосилання на сторінку розташування вихідної статті із зазначенням видання Players.