2021 можна сміливо назвати найврожайнішим для українського кіберспорту. Редакція Players вирішила згадати найбільші перемоги українців. Спойлер: трофейна полиця NAVI буквально ломиться від нагород.
Після твердих локдаунів, пов'язаних з пандемією Covid-19, кіберспорт почав повертатися в офлайн. Організатори відновили The International і через тривалий час пройшов мейджор з CS:GO.
Це був найкращий рік за всю історію присутності NAVI у дисципліні CS:GO. Українська команда взяла перші місця (і великі призові виплати) на BLAST Global Final, IEM Cologne та, звичайно, PGL Stockholm Major. NAVI загалом отримали $600 000 від BLAST, $400 000 від Кельна, $1 000 000 від Стокгольма та додатковий мільйон доларів від завершення IEM Grand Slam своєю перемогою у Кельні.
Сумарно за рік команда заробила $4 275 500 і перевершила рекорд Astralis, яка у 2018-му отримала $3 600 000. Варто відзначити не лише гравців основного складу, а й тренера NAVI Андрія «B1ad3» Городенського, який своїми розумними стратегічними рішеннями поставив на місце критиків.
Батько та син сучасного українського кіберспорту у дисципліні CS:GO у прямому розумінні слова "розривали" опонентів по той бік екрану. Якщо Олександр s1mple Костильов і раніше оцінювався фанатами, іншими гравцями та аналітиками як суперзірка CS:GO, то Валерій «b1t» Ваховський став відкриттям року. Наприкінці 2020 року b1t став шостим гравцем команди Natus Vincere з CS:GO. Спочатку він виступав замість flamie на Inferno, а вже наступного року став повноцінним гравцем основного складу. Валерій славиться своїми хедшотами та знову підтвердив це на PGL Major Stockholm 2021, де показав найбільшу середню кількість хедшотів за раунд, а також поставив рекорд за всю історію Major-турнірів за цим показником. Дійсно видатна молода гравця дозволила Валерію стати найкращим новачком 2021 серед гравців на ПК за версією Esports Awards.
Щодо Олександра Костильова, то для одного з найбільших гравців за всю історію гри, його виграші у 2021 році склали трохи більше 50% його доходу за всю кар'єру. І навпаки, прибуток новачка b1t склав понад 97% його доходів за всю його молоду кар'єру. Крім того, снайпер NAVI випередив гравця Ninjas in Pyjamas Миколи «Device» Рідтца за кількістю MVP за рік. У Костильова 8 медалей, у данця – 7.
Несподівано для всіх, команда з СНД Team Spirit перемогла у гранд-фіналі ювілейного The International 10. Колектив з рахунком 3:2 обіграв склад PSG.LGD у гранд-фіналі турніру із заробив $18.2 мільйона. Примітно, що два представники України - Ілля "Yatoro" Мулярчук та Мирослав "Mira" Колпаков. Вони стали першими українськими кіберспортсменами за десять років, яким вдалося виграти головний турнір з Dota 2. На момент перемоги на TI10 Yatoro було 18 років, а Mira – 21 рік.
За даними Esports Earnings, для всіх у команді, крім Мипошки, заробіток у розмірі $3.68 мільйона цього року становить понад 99% їхнього загального доходу за всю кар'єру. На що українські гравці витратить ці гроші? Ілля "Yatoro" Мулярчук сказав, що купить будиночок для кішки, і можливо садибу, а Мирослав "Mira" Колпаков планує купити собі житло та автомобіль батькові.
UPEA та UESF провели безліч локальних турнірів, а в червні у Києві пройшов великий турнір з Dota 2 із призовим фондом $500 000. Переможцем турніру WePlay AniMajor стала команда PSG.LGD, яка перемогла Evil Geniuses у гранд-фіналі. На жаль, така значуща і велика подія для локальної кіберспортивної сцени пройшла без глядачів.
Вперше в історії Федерація кіберспорту України викупила права на проведення офіційної трансляції україномовної PGL Major Stockholm 2021 з дисципліни CS:GO. Студія UESF у Дніпрі транслювала всі матчі сімнадцятого мейджор-турніру. Крім того, було організовано студію аналітики. Megogo виступив офіційним транслятором турніру.
Українські компанії та бренди все частіше стали звертати увагу на кіберспорт. Так, партнерами, офіційними спонсорами чи організаторами турнірів та трансляцій у 2021 році були помічені такі українські компанії та бренди, як Moyo, Megogo, Parimatch, Sportbank, Samsung, Rocket, 2E Gaming та інші.