Сергій Таран

Британський кіберспортивний журналіст Річард Льюїс поділився своїми думками про збільшення присутності Саудівської Аравії на кіберспортивному ринку. Він вважає, що зараз країна майже повністю контролює цю дисципліну та перетворить її на машину пропаганди.

«Мені часто кажуть, що я хвилююся через дрібниці. Так, Саудівська Аравія володіє Saudi Gaming Group. Так, вони купили Vindex, а з нею і Esports Engine, яка була, по суті, головним незалежним турнірним оператором у Північній Америці. Так, вони купили eVPN і таким чином проклали собі дорогу в Китай, з усією інфраструктурою... у всю Азію, навіть не тільки в Китай. Так, у них є всі ці ресурси, але не хвилюйся, Річарде, вони не монополісти. Вони не купують BLAST. Це всього лише одна компанія. Адже ти любиш конкуренцію, люди ж можуть проголосувати своїми гаманцями, вірно?

Щупальця саудитів уже захопили буквально весь кіберспорт. ESL має намір перехопити ключових співробітників BLAST, щоб дестабілізувати конкурента. Вони вже найняли двох HR-фахівців, щоб ті могли зробити фантастичні пропозиції обраним кадрам і переконати їх змінити роботу. Це вже сталося. Ба більше, BLAST сьогодні - це вже не та BLAST, яку ви знаєте. Раніше компанією керували данці, дідусі кіберспорту на кшталт Ніколая Ніхолма, якого ви, ймовірно, знаєте, та інших людей. Тепер же BLAST керують півсотні якихось мужиків у Лондоні - вони відповідають за маркетинг та інші важливі речі, а данці стрімко залишають компанію. Повірте мені, скоро BLAST перетвориться на лайно. Нові люди, за всієї поваги, значно гірше керують бізнесом, а коли ми додаємо сюди той факт, що ESL забрала собі всіх ключових гравців, усіх найкращих продюсерів, найкращих графічних дизайнерів, усіх управлінців, весь креативний контингент.

Не забувайте, що буквально щойно саудити фактично забрали собі всю сцену Dota 2 і зробили з DreamLeague кваліфікацію на Riyadh Masters.

Усе це сталося за 14 днів. Послухайте мене, хлопці, кіберспорт стане іграшкою в руках Саудівської Аравії. У тому ж напрямку рухаються футбол, Формула-1, гольф... І якщо ви хочете продовжувати споживати контент, пов'язаний із цими видами спорту, то будете чути про Саудівську Аравію. Так це і працює — вас просто вимотають, змусять відмовитися від будь-яких ідеалів. Тепер кіберспорт — саудівська машина пропаганди. І я вже розповідав вам про це, але за лаштунками всі й так знають, що план у тому, щоб проводити всі головні турніри кіберспортивних дисциплін, до яких дотягнулася ESL, в Ер-Ріяді. Усі. До 2025 року. Вечірку закінчено, друзі.» 

Нагадаємо, zonic перейде в Falcons, також до команди можуть приєднатися Magisk та dupreeh.

Підписуйтеся на наш Telegram та Twitter, щоб бути в курсі останніх новин зі світу ігр і кіберспорту!

Останні новини

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Players —  це сучасне медіа про український та світовий кіберспорт. Про ігри, гравців та для гравців. 

Зроблено в Києві з ❤️
Для новин, колонок та подкастів — news@players.com.ua
Реклама та робота з партнерами — adv@players.com.ua

Антон Мазай (Видавець та Технічний Директор) — anton@players.com.ua
Олексій Харченко (Видавець та Головний Редактор) — alex@players.com.ua
Сергій Таран (Автор) — sergey@players.com.ua
© 2021-2024 Players. При використанні матеріалів сайту обов'язковою умовою є наявність гіперпосилання на сторінку розташування вихідної статті із зазначенням видання Players.