Вже багато років у девайсах, які відтворюють звук немає глобальних проривів і це обумовлено, що сам процес дуже простий з точку зору фізики, хоча і має купу тонкощів та особливостей, які і допомагають вирізняти цікавий якісний звук і просто відтворення звукових хвиль. Як на мене, то одним з таких проривів став масовий вихід ігрових гарнітур в бездротовий зв’язок. Навушники Logitech G G535 Lightspeed - одні з представників приходу wireless у геймерські кола. Ці навушники створені для ігор на консолях таких як Play Station.
Як завжди, почнемо з наповнення та аксесуарів. Разом з Logitech G G535 власник знайде в коробці бездротовий USB-приймач, сумісний з ПК та PlayStation, кабель зарядки USB-A на USB-C, стікер Logitech G та документацію.
G535 Lightspeed - це повнорозмірні закриті навушники з вбудованим мікрофоном. Всі елементи конструкції виконані з якісного пластику. Більшість поверхонь матова і присутні тільки кілька глянцевих акцентів. Це добре, адже девайс не буде збирати відбитка пальців.
Оголів’я представляє собою дві направляючих, які біля самих телефонів сходяться в суцільну конструкцію з вигином, який одночасно і додає жорсткості конструкції і дозволяє розмістити їх більш зручно по відношення до голови, забезпечуючи нормальне притиснення.
Еластична тканинна смужка з цікавим принтом забезпечує динамічне притискання зверху. В неї є дві позиції для налаштування.
В місці кріплення оголів’я до чаш знаходиться регулювання їх виносу. Не дивлячись на смужки регулювання не має чітко виражених позицій та є плавним. З одного боку це дозволяє знайти зручний варіант розташування кожному, з іншого - воно достатньо міцне для того щоб цю позицію не втрачати.
Мікрофон знаходиться на лівій чаші, виконаний у прорезиненому гнучкому форматі і дозволяє налаштувати свою позицію. Але, необхідно зазначити, що довжина ніжки досить мала і він завжди буде знаходитися зліва, а не безпосередньо перед обличчям.
Мікрофон активується автоматично, коли ви опускаєте його вниз - це зручна фішка, яка завжди працює трошки приємніше за вимкнення кнопкою, яку ще треба знайти. Виробник визначає паттерн захоплення як кардіоїдний (його ще називають всюдинаправленним). Це достатньо стандартний паттерн, але все ж він не допоможе приховати зайві звуки навколишнього середовища.
Омбушюри виконані з синтетичної профільованої тканини та наповнені матеріалом з ефектом пам’яті. Це позитивно впливає на використання влітку, дозволяє голові та вухам “дихати” і не втомлюватися. Наповнювач має не самий яскравий ефект запам’ятовування, але його рівно стільки, щоб не створювати надлишкового тиску для голови.
Виробником визначено наступні характеристики динамічних драйверів:
Драйвер: 40 mm
Частотна характеристика: 20 Гц - 20 кГц
Імпеданс: 36 Ом
Чутливість: 87.5 дБ SPL/mW
Органи керування знаходяться на задній грані лівого вуха. Це кнопка ввімкнення та колесо регулювання гучності. Колесо має мінімальні позиції, що дуже зручно. Його обертання не має стартової чи фінальної позиції, але по досягенню максимальної гучності ви почуєте відповідний звук - чотирикратний beep. Необхідно зазначити, що гучність запису регулюється лише у програмному забезпеченні.
Порт type-с для зарядки знаходиться на нижній грані тієї ж лівої чаші. Подяка Logitech G за те, що вони нарешті масово позбавилися micro-usb в своїх девайсах.
Бездротовий радіо інтерфейс працює бездоганно. В моєму приміщенні будь-які втрати сигналу починаються буквально на 50см раніше ніж девайси, які коштують вчетверо від G535, отже заявлені 12м дистанції абсолютно правдиві. Ну і, звичайно це не Bluetooth, а радіо зв’язок, ще і з фірмовий Lightspeed, який зараз дійсно є взірцем н ринку бездротової периферії. Тому ніяких лагів та затримок не буде ні за яких умов.
Виробник також говорить про 33 години роботи на одній зарядці при 50% гучності і це також відповідає дійсності. Я отримував приблизно ті ж самі показники в ході користування.
В цьому розділі буде не дуже багато інформації. Софт Logitech G ми вже багато разів зазначали, як один з кращих, але Logitech G G535 Lightspeed Console - це стартова позиція в лінійці бездротових гарнітур Logitech G. Тому в програмному забезпеченні лише елементарні налаштування: гучність аудіо, гейн (гучність захоплення) мікрофону, гучність прослуховування себе у навушниках та евалайзер зі стандартними та ком'юніті пресетами. Ви не знайдете тут шумозаглушення, ефектів відтворення або запису.
При першому підключенні в мене виникло відчуття, що максимальної гучності недостатньо і я пішов шукати чи це дійсно особливості моделі, чи моя особиста проблема з сетапом. Виявилося, що все вирішило оновлення софту.
Перше, що необхідно підкреслити – це вага. Я був шокований, коли взяв G535 до рук. Виробник дуже класно зіграв на цьому параметрі. Пластикова конструкція, текстильні омбушюри - все це робить девайс майже невагомим.
Мовою цифр вийде просто 236 грам, мовою кайфу від використання - невагомо. Гарнітура абсолютно не відчувається на голові, в ній спокійно можна провести цілий день не втомлюючись. Це вдвічі більше моїх поточних бездротових навушників і робить дійсно істотну різницю. Це точно буде важливо для тих, хто не тільки грає, а й працює у гарнітурі.
Із шумозаглушенням все не так приємно. Активного, як я зазначав вище, не передбачено. А пасивне на фоні текстильних омбушюр та полегшеної конструкції досить слабке. Ви будете вільно чути навколишнє середовище, а воно буде чути те, що відбувається у вас. Звичайно, із знижкою на повну закритість.
Звук - це інший бік полегшеного дизайну. Насправді, хотів би віддати належне інженерам, при відносно легкому драйвері їм вдалося зробити дуже непогане звучання.
Із загальних характеристик можу зазначити, що бас недостатньо виразний, глибокий і деталізації йому не вистачає. Добре, що виробник не став юзати якийсь стандартний bass boost, який просто перетворив би звук у неприємну мішанину. G535 не намагаються зазіхати на те, що фізично не можуть грати такі навушники і це добре.
Важливі для ігрової гарнітури діапазони – середній та високий працюють якісно. Середина взагалі дуже приємно радує. Високим іноді не вистачає детальності, але це не кидається ”в очі”.
Конструкція та текстильні омбушюри дозволяють створити більш-менш простору картинку, немає відчуття, що вся сцена знаходиться безпосередньо у навушниках. Це дозволяє забезпечити досить якісне позиціонування в CS2 та PUBG.
Мікрофон Logitech G G535 Lightspeed - це приклад якісного запису у більш бюджетних серіях девайсів. Голос чіткий, впізнаваний, але все ж плаский і менш живий, ніж в окремих девайсах для запису. Разом з тим, співрозмовники будуть чути вас чітко і без дисторсій.
Гарнітура за собою змішані враження. Мене однозначно підкорила вага та легкість, з якою можна спокійно цілий день не знімати навушники і не втомлюватися.
Якість звуку відповідає позиціонуванню у лінійці виробника - вона не видатна, але дуже правильно не спотворена штучними “покращувачами”. Це дозволяє комфортно слухати музику. А от з ігровою частиною гарнітура справляється вдало, позиціонування суперників та подій в звуковому просторі чітке та легко читається.
Разом з тим, необхідно зазначити, що “бюджетність” девайсу можна констатувати тільки в порівнянні з лінійкою Logitech G, а не ринку в цілому, адже €109 це не самий нижчий прайс, а на нашому ринку на момент написання огляду офіційна ціна становить 6999 гривень.
Ну остання думка для тих, хто ще не відчув переваг бездротових гарнітур. Спробуйте і ви більше ніколи не повернетеся в світ дротів, так само як і з мишами та геймпадами консолей. Так це має свою ціну, але дає настільки приємний буст в якості життя та користування, якого дуже важко добитися в світі мінімальних покращень від генерації до генерації окремих девайсів. А Logitech G G535 Lightspeed Wireless Console - це непоганий спосіб зайти в зручний світ wireless звуку.