Антон Мазай

До редакції Players потрапив черговий ігровий девайс від бренду Logitech G, а саме LOGITECH G PRO X 60 LIGHTSPEED. Пристрій створювався в кооперації з кіберспортсменами та на запит сучасної кіберспортивної сцени. Форм-фактор клавіатури 60% залишає більше простору для миші, а також простіший під час відвідування турнірів. Девайс був анонсований в квітні 2024 року, а в нас на тесті знаходиться вже два тижні. І це дійсно цікавий продукт, адже на моїй пам’яті Logitech ще не робили форм-фактори менші за TKL в своїй ігровій лінійці. 

Logitech G PRO X 60 LIGHTSPEED

Комплектація

Клавіатура має преміум позиціювання, отже і комплектація в неї відповідна. Власник знайде в комплекті провід USB Type-A/Type-C з модулем для підключення передавача, сам Lightspeed донгл, альтернативний кейкап для ESC з логотипом Logitech G. Ну і головний бонус - це жорсткий чохол для перевезення девайсу з місце для зберігання донглу. Досить актуальний елемент, враховуючи позиціонування клавіатури.

Форм-фактор та зовнішній вигляд

Отже, як і зазначено вище - форм-фактор LOGITECH G PRO X 60 LIGHTSPEED досить незвичайний для більшості користувачів. Це розмір у 60% від стандартного набору клавіш, а отже ми не маємо цифрового блоку, блоку стрілок, клавиш DEL, INS, PgUp, PgDn, а також всього ряду F1-F12. Більшість цих функцій реалізована через натискання FN + відповідна клавіша. Наприклад всі функціональні кнопки знаходяться додатковим набором на цифровому блоці. Далі ми трохи детальніше пройдемося по всім функціям маппінгу клавіш, які забезпечуються новою технологією KEYCONTROL.

І комусь це може не сподобатися або не підійти, але розмір девайсу просто підкупає. Всього 293мм*103мм проти повнорозмірних 475мм*150мм. В порівнянні з моєю поточною G815 весь килимок тепер повністю вільний для фліків мишею. Ця свобода сподобається всім, хто не буде сумувати за відсутніми клавішами.

Клавіатура виконана з використанням нових оптичних свічів GX Optical Tactile. Також є опція Linear свічів, та вибір серед двох кольорів - чорного та білого. За інформацією виробника пізніше клавіатура буде доступна в кольорі magenta. Про власні враження від свічів буде далі, а поки зверніть увагу, що досить велика кількість додаткових функцій з повнорозмірних рішень винесена на базові клавіші і працює через клавішу FN.

Давайте перейдемо до додаткових деталей девайсу. Для збереження компактних розмірів всі можливі додаткові функції та індикатори перенесли на грані клавіатури. Спереду знаходиться діод, який інформує про стан зарядки та блимає червоним, коли батарею треба зарядити. 

На ліву грань винесли колесо керування гучністю та індикатор CapsLock. Колесо не супер інформативне, не має окремих кліків, але і його наявність і місце розташування приємно дивують.

Верхня грань найбільш заповнена елементами. Тут знаходиться вимикач живлення, порт USB Type-C для зарядки або дротового використання, вмикач Bluetooth зв’язку та клавіша активації режиму сполучення девайсів Lightspeed. 

Трошки зупинимося на цьому, адже це корисна функція для всіх, хто вже має відповідний підтримуваний девайс Logitech G. В мене це наприклад миша PRO X SUPERLIGHT і можливість не таскати із собою два донгли при виїздах з дому, наприклад, до офісу - це додатковий плюс. Одразу наведу перелік девайсів, які підтримуються:

Миші:

  • G303 Shroud Edition
  • G705
  • PRO X SUPERLIGHT
  • PRO X SUPERLIGHT 2
  • The G502 X line (G HUB 2022.8 onwards)

Клавіатури:

  • PRO X TKL
  • G715
  • G915
  • G915 TKL

Бездротові гарнітури не підтримуються цією технологією, тому враховуйте це.

На правій грані знаходиться стандартна для ігрових клавіатур Logitech клавіша ігрового режиму, яка вимикає кнопку Start та всі стандартні Windows комбінації з нею.

На дні LOGITECH G PRO X 60 LIGHTSPEED є резинові ніжки. Хоча вони достатньо вузькі, я не стикнувся з проблемою  зайвих рухів у девайсу навіть на килимку. Тут вже грає свою роль розмір в сукупності з немалою вагою в 613г (якщо довіряти моїм вагам). Це звичайно не вага кастомних клавіатур з повнометалічними корпусами та пластинами, які додають ваги, але тим не менше. Окремо, хотілося б виокремити розкладні ніжки, які в порівнянні з тими ж кастомами, популярними в цьому форм-факторі є скоріше виключенням з правила.

Програмне забезпечення G HUB.

Чесно кажучи, тут важко знайти якісь недоліки. Як на мене, софт Logitech вже дуже давно є одним з найкращих, якщо не найкращим. А в багатьох ігрових девайсах, як і в LOGITECH G PRO X 60 LIGHTSPEED, користувач має можливість зберегти свої налаштування у вбудовану пам’ять та не тримати софт встановленим, або мати свій сет налаштувань в будь-якому місці та з будь-яким пристроєм.

Керування RGB підсвіткою здійснюється саме тут. Можна вибрати як один з дев’яти пресетів режимів підсвітки, так і задати кольорову гаму. В окремій вкладці ви можете вручну обрати індивідуальну підсвітку для будь-якої клавіші. А третя вкладка несе в собі набор додаткових пресетів анімацій і цілий білдер для кастомних анімацій з різними переходами, ручними налаштуваннями таймінгів та швидкостей. Це дуже круто. 

Ну і найголовніший розділ в G HUB - це маппінг клавіш. Завдяки унікальній співпраці з гравцями компанія отримала важливу інформацію, яка зіграла ключову роль у розробці клавіатури LOGITECH G PRO X 60 LIGHTSPEED і підкреслила потребу в функції Keycontrol. Тут є три розділи: призначення клавіш в стандартному режимі, через кнопку FN та в режимі G-SHIFT (який по факту дозволяє створити окрему розкладку, наприклад для певної гри). 

І тут можливості просто безмежні. Можна як перепризначити певні літери/клавіші так і додавати сполучення клавіш та робити прив’язки не тільки до затискання, але й до івенту натискання/відпускання клавіші. Все обмежено лише вашою фантазією та бажанням кастомізувати все під свій улюблений проект/воркфлоу.

Ну і звичайно через G HUB можно оновлювати прошивку девайсу, керувати енергозбереженням та профілями вбудованої пам’яті, яких в наявності цілих три.

Особисті враження та висновки від Logitech G PRO X 60 LIGHTSPEED

Мені досить важко однозначно відповісти чи сподобався девайс чи ні. В першу чергу, самому собі, адже є головна особливість. Це “турнірна” клавіатура, а форм-фактор 60% накладає чіткі обмеження на спосіб застосування. Можу сказати, що в робочих сценаріях іноді мені відчайдушно не вистачало клавіші DEL та стрілок і довелося звикати до їх застосування через FN. Але, насправді, девайс і не орієнтований на робочі сценарії - це девайс чітко орієнтований на геймерів та професійних кіберспортсменів. 

Я отримав купу вільного простору для миші, робота оптичних свічів GX Optical Tactile дуже сподобалася. Момент спрацювання чітко відслідковується як під час ігри, так і в наборі тексту. Під час написання цього огляду я не зробив жодного даблкліку або міскліку. Нажаль у оптичних свічів фізично немає того фідбеку та кліку, який може бути в механіці, але це ціна за плюси оптики - ідеальність моменту спрацювання. Можу тільки додати, що Tactile свічі дуже приємні в наборі тексту і помірні в своїй шумності.

Тому якщо цей форм-фактор влаштовує, то висновок досить очевидний. Так, на ринку досить багато кастомів в розмірі 60%, але всі вони не мають всього бекграунду, який має Logitech - це крутий софт, абсолютно безпроблемний і супер-швидкий бездротовий зв’язок. Я особисто приємно вражений та однозначно взяв би LOGITECH G PRO X 60 LIGHTSPEED собі у геймерський сетап.

Підписуйтеся на наш Telegram та Twitter, щоб бути в курсі останніх новин зі світу ігр і кіберспорту!

Останні новини

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Players —  це сучасне медіа про український та світовий кіберспорт. Про ігри, гравців та для гравців. 

Зроблено в Києві з ❤️
Для новин, колонок та подкастів — news@players.com.ua
Реклама та робота з партнерами — adv@players.com.ua

Антон Мазай (Видавець та Технічний Директор) — anton@players.com.ua
Олексій Харченко (Видавець та Головний Редактор) — alex@players.com.ua
Сергій Таран (Автор) — sergey@players.com.ua
© 2021-2024 Players. При використанні матеріалів сайту обов'язковою умовою є наявність гіперпосилання на сторінку розташування вихідної статті із зазначенням видання Players.