Антон Мазай

Навряд для когось із наших читачів бренд Logitech G потребує в окремому представленні. Ми бачимо їх девайси на турнірах в про гравців і використовуємо самі. І тому вдвічі приємно, що вже маючи настільки впевнені позиції в індустрії, виробник не зупиняється та намагається робити свої продукти ще кращими та досконалішими. Реліз нових клавіатури та мишки із серії G PRO X якраз і є тим самим розвитком за заявами Logitech G. Давайте спробуємо розібратися, що саме отримає власник мишки Logitech PRO X SUPERLIGHT 2 та клавіатури Logitech G PRO X TKL LIGHTSPEED.

Logitech G PRO X TKL LIGHTSPEED

Клавіатура постачається разом із зручним кейсом для переноски, а враховуючи її безпровідне підключення, ви можете розраховувати на додаткову мобільність, якщо в такій є необхідність. Безсумнівно, це стане в нагоді тим, хто приймає участь в кіберспортивних турнірах або просто часто змінює свою локацію. Підключення до ПК відбувається за допомогою комплектного Lightspeed донглу, проводу USB Type-A/Type-C або Bluetooth. Але, звичайно, найбільшої швидкості оновлення можна досягнути тільки через донгл/провід.

Logitech G PRO X TKL LIGHTSPEED достатньо масивна клавіатура і не має коливань при активній грі. В нашому екземплярі були застосовані тактильні GX Brown, але клавіатура також постачається з червоними та блакитними світчами. Дійсно помітне покращення – це перехід від ABS пластику в кейкапах до PBT. Більше того, Logitech G не стали використовувати пропрієтарне посадкове місце і в теорії ентузіасти зможуть погратися з заміною кейкапів на кастомні. Нажаль, RGB підсвітка не підсвічує українську розкладку.

Необхідно відмітити, що верхня пластина алюмінієва і це додає як ваги, так і приємних відчуттів під час використання. Хоча, враховуючи ціну продукту, хотілося б бачити і металеву базу. Logitech G PRO X TKL LIGHTSPEED має TKL розкладку, що передбачає відсутність правого цифрового блоку, але повнорозмірні стрілки та ряд F-кнопок. На верхній грані виробник розмістив органи керування фірмовими функціями (перемикання безпровідних режимів, активування ігрового режиму, управління яскравістю підсвітки), мультимедійні клавіші та ролик гучності.

На дні розташувалися ніжки, які мають два положення та окреме місце для зберігання донглу під час переміщення з клавіатурою (за що окрема подяка).

Особисті враження.

Як власнику Logitech G815 Lightspeed, мені було трохи незвично повертатися до повнорозмірних світчів із своїх слімів (якщо точніше, то GL Linear). Але процес адаптації пройшов дуже швидко і вже через день я впевнено користувався новим форм-фактором. Більше того, після повернення до слім клавіатури мені стало не вистачати того ходу клавіш, який допомагав краще контролювати свій мувмент в CS:GO та Apex Legends. Із недоліків виділити можна хіба що відсутність USB-хабу, в який можна втикнути донгл від миші, але це зрозуміло, враховуючи безпровідність Logitech G PRO X TKL LIGHTSPEED. Так, відсутність хотсвапу у світчів позбавляє користувача можливості спробувати інші перемикачі, зробити те саме змащування механізмів, без якого ентузіасти механічних клавіатур часто не бачать своє користування. Але це цікаво далеко не всім і з лишком перекривається плюсами продукту – класними світчами, ідеальним безпровідним зв’язком в якому Logitech G є піонерами, класною підсвіткою та  одним з кращих програмних забезпечень в індустрії, якщо не кращим.

Logitech PRO X SUPERLIGHT 2

Тепер перейдемо до миші Logitech PRO X SUPERLIGHT 2, щодо якої виробник також провів цілий ряд змін та покращень і чого ви не побачите, якщо просто подивитесь зі сторони. Виймаючи мишку з коробки, першою думкою став той самий мем – «так це ж вже було». Вже рік користуючись першою версією SUPERLIGHT, важко було відрізнити їх між собою, коли вони просто стоять на столі. Хіба що відчуєте ті самі 3 грами, які скинула друга версія досягнувши 60г ваги.

Але ж ряд змін відбувся і 95% з них знаходяться «під капотом». По-перше, це перехід на гібридні оптично-механічні світчі, що має додати швидкості спрацювання при цьому залишаючи чітку віддачу. Відчуваються вони зовсім трохи по-іншому в порівнянню з першою версією, але дуже приємно. Звертайте увагу, що це не тихі світчі і їх фокус спрямований саме на чіткість та тактильність роботи, а не на комфорт оточуючих. Сподіваюся, що перехід на нову технологію дійсно додасть надійності та проблема з даблкліком, який іноді з’являється через кілька років користування, зникне. До речі, колесо стало працювати трохи м’якше, хоча його проміжні положення все одно чітко відчуваються. Але вибір кнопок залишився тим же самим – тільки дві на лівій грані, тому ніякого вам перемикання DPI на ходу.

Другою масивною зміною є перехід новий сенсор HERO 2 з космічною чутливістю у 32000 DPI, але ми ж за вами розуміємо, що не це важливо у сенсорі ігрової миші. Його все так само майже неможливо «зірвати», він не має ніяких паразитних зчитувань та залишається стабільним під час активного пересування та фліків.

USB донгл у SUPERLIGHT 2 тепер має швидкість опитування вдвічі більшу, ніж у попередниці, а саме 2000Гц. Не сказав би, що це дійсно якось відчувається, але Logitech G вже дуже давно досягли нереально високого рівня якості і стабільності сигналу своїх безпровідних топових девайсів. Я особисто пройшов цей шлях з компанією як користувач G7 – G700 – G700s – G403 – G703 і, нерешті, Superlight, тому можу з впевненістю сказати, що будь-які претензії до якості wireless з’єднання зникли десь в районі G700s, а це було багато років тому назад.

Повертаючись до змін, які ви точно відчуєте – це збільшений з 70 до 90 годин час роботи на вбудованому акумуляторі. Дуже крутий показник і він дійсно важливий для всіх користувачів. Ніжки все так само PTFE, але мені здалося, що друга версія ковзає трохи краще (хоча може просто мої вже трохи стомилися). Ну і окремим бонусом є підтримка Logitech PowerPlay від сумісного килимка, якщо під вашою підкладкою для миші є ще підкладка 😀

Особисті враження.

Logitech Superlight першої ревізії – це об’єктивно одна з найкращих речей, яка сталася з індустрією за останні десять років. Logitech G принесли якісний, не з купою недоліків, не з проблемами в софті, а простий і одночасно майже ідеальний продукт в маси. Так, ціну навряд можна назвати гуманною, але це миша, яку я б рекомендував всім не задумуючись. Друга версія Logitech PRO X SUPERLIGHT 2 – це просто той самий топовий продукт, але ще трохи кращий. Якщо в вас є перша версія, то я б не став казати бігти в магазин і терміново її міняти. Але якщо саме зараз ви знаходитеся в процесі вибору топової миші і наявність RGB-підсвітки не вирішальна, то SUPERLIGHT 2 – це просто ноубрейнер. Не дарма її використовують одні з кращих кіберспортсменів сучасності.

P.S. Ну і окремий абзац треба присвятити софту Logitech G, але його описів і так дуже багато в мережі. Просто знайте, що через нього можна налаштувати все -будь-які режими підсвітки (в нашому випадку не в миші, а тільки в TKL LIGHTSPEED), гнучко побудувати макроси з таймінгами затримок та будь-якими діями системи, оновити прошивки девайсів. Одне з кращих програмних забезпечень для периферії на ринку, крапка.

Підписуйтеся на наш Telegram та Twitter, щоб бути в курсі останніх новин зі світу ігр і кіберспорту!

Останні новини

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Players —  це сучасне медіа про український та світовий кіберспорт. Про ігри, гравців та для гравців. 

Зроблено в Києві з ❤️
Для новин, колонок та подкастів — news@players.com.ua
Реклама та робота з партнерами — adv@players.com.ua

Антон Мазай (Видавець та Технічний Директор) — anton@players.com.ua
Олексій Харченко (Видавець та Головний Редактор) — alex@players.com.ua
Сергій Таран (Автор) — sergey@players.com.ua
© 2021-2024 Players. При використанні матеріалів сайту обов'язковою умовою є наявність гіперпосилання на сторінку розташування вихідної статті із зазначенням видання Players.