Антон Мазай

Вчора з’явилася інформація, що на російському турнірі RCL 2024: Advanced League з CS2 планують виступити чимало європейських колективів — BIG Academy, ENCE Academy, Alliance, GODSENT, ex-Anonymo, Permitta, TSM і Nexus Gaming. Також на турнір заявлена команда MOUZ NXT, за яку виступає українець Burmylov, хоч сам гравець пізніше написав, що пропустить цей турнір. Чи зніметься команда, невідомо.

Редакція Players зібрала всю наявну інформацію про цей турнір, його організатора, підрядника і прямий зв’язок з державою. Це яскравий приклад того, як такі турніри з CS2 використовують в пропагандистських цілях і для відбілювання репутації країни-терориста серед кіберспортивного ком’юніті. 

Що це за турнір? 

RCL 2024: Advanced League - це C-tier онлайн турнір з CS2 з призовим фондом $20,000, який буде проходити з 11 лютого до 15 квітня. Чотири кращі команди пройдуть на фінальний турнір, який пройде на LAN в москві.

Організатор і замовник - ФКС, підрядник - “ООО РОССИЙСКАЯ КИБЕРСПОРТИВНАЯ ЛИГА”

Турнір проводиться під егідою федерації кіберспорта росії - ФКС (англійською RESF) та організаторами, які називаються RCL, що є назвою на експорт для західного глядача. Оригінальна назва чемпіонату “ООО РОССИЙСКАЯ КИБЕРСПОРТИВНАЯ ЛИГА”.

Давайте переглянемо установчі документи, які підтверджують що цей турнір проводиться на замовлення держави.

Особливу увагу варто звернути на документ під назвою “Договор о совместной организации соревнований”, де провладна організація домовляється о проведенні даного чемпіонату, перекладаючи фактичне виконання на підприємство під назвою “ООО КИБЕРСПОРТИВНАЯ ЛИГА”.  

Також є ще один важливий документ, а саме регламент затверджений ФКС, який доводить, що це спільний з ДЕРЖАВНОЮ СТРУКТУРОЮ чемпіонат. Далі пряма цитата російською мовою: 

Федерация компьютерного спорта России (ФКС России; англ. Russian Esports Federation) — общероссийская общественная организация, ответственная за развитие в РФ массового компьютерного спорта (киберспорта). Приказом Министерства спорта РФ №562 от 15.06.2018 г. ФКС России аккредитована в качестве общероссийской спортивной федерации по виду спорта «Компьютерный спорт”

Крім того, існує офіційний затверджений наказ міністерства спорту, тому можемо вважати RCL 2024 державним турніром. 

Окремі додаткові факти: 

  1. Турнір зобов'язаний винаймати рефері від ФКС яким зарплату сплачує ФКС
  2. Турнір зобов'язаний відповідати інформаційній політиці ФКС та РФ
  3. Турнір має організаторів членів державної структури

Як працює це “державно-приватне партнерство”? 

Організатором і замовником цього турніру є ФКС, які в свою чергу віддали організацію турніру на аутсорс підряднику - приватній компанії “ООО КИБЕРСПОРТИВНАЯ ЛИГА” з міста владивосток. За інформації джерел Players, весь кіберспортивний офшор в росії відбувається саме через це місто. Це приватне підприємство фунціонує для того, що б робити все без бюрократії. 

Стаф цього турніру весь з ФКС. Ми знайшли двох адміністраторів на Faceit, які до цього працювали на кіберспортивний підрозділ компанії “Газпром”. Враховуючи, що їм треба платити призові, вони задіяли цю компанію, хоча цей турнір є повністю державним. 

Якщо “кіберспорт поза політикою?”, нащо брати участь у чемпіонаті який регламентується та керується державним органом країни-террориста. Договір між приватним підрядником та федерацією фактично перекладає фінансову діяльність на приватний сектор, щоб виключити бюрократію у більшості питань. Також у договорі вказано пункт, де організатори можуть “скривати джерела фінансування турніру”. Нащо приховувати спонсорів турніру якщо це приватні компанії? Чи їм не потрібно, щоб знали хто спонсорує цей турнір?

5 пункт цього договору також потенційно означає отримання грошей від підсанкційних компаній і/та з бюджету рф фактично, та сплати податків у рф. 

Голова ФКС і його заклики до використання кіберспортсменів в якості військових 

Окремо звернемо уваги на заклики голови ФКС - Смита Дмитрия Вячеславовича. В інтерв’ю державному інформагенству ТАСС. Далі пряма цитата російською мовою: 

"Мы выступили с инициативой не только с отсрочкой для киберспортсменов, но и с инициативой создания специализированных подразделений для киберспортсменов, - отметил он. - Спортроты - это роты, где люди несут службу, но и продолжают соревноваться. А я говорил про то, что у всех киберспортсменов развита мелкая моторика, большинство киберспортсменов прекрасно умеют управлять дистанционно объектами, и это легко трансформируется в управление современной беспилотной техникой. То есть это не только специалисты по дронам, а можно посадить игрока в Dota, он очень легко и быстро научится".

“это легко трансформируется в управление современной беспилотной техникой” - це фактичний заклик на формування підрозділів для керування БПЛА якими бомбардують міста України, вбивають і калічать мирне населення.

ФКС і ДНР (тимчасово окупована росією територія України)

В листопаді 2023 року ФКС акредитували своє відділення в ДНР (тимчасово окупована росією територія України), як державну структуру.   

Останній доказ 

Треба відмітити близькість будь-якого івенту в рф до влади. Розпорядження до проведення турнірів віддає особисто президент.

Крім того, президент рф особисто відвідує турніри, які фінансуються ФКС та владою.

Редакція Players щиро дякує Дмитру Bamb1ni Кузьменко за допомогу в підготовці цього матеріалу.

Підписуйтеся на наш Telegram та Twitter, щоб бути в курсі останніх новин зі світу ігр і кіберспорту!

Останні новини

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Players —  це сучасне медіа про український та світовий кіберспорт. Про ігри, гравців та для гравців. 

Зроблено в Києві з ❤️
Для новин, колонок та подкастів — news@players.com.ua
Реклама та робота з партнерами — adv@players.com.ua

Антон Мазай (Видавець та Технічний Директор) — anton@players.com.ua
Олексій Харченко (Видавець та Головний Редактор) — alex@players.com.ua
Сергій Таран (Автор) — sergey@players.com.ua
© 2021-2024 Players. При використанні матеріалів сайту обов'язковою умовою є наявність гіперпосилання на сторінку розташування вихідної статті із зазначенням видання Players.