Сергій Таран

Знання економіки CS2 є важливою навичкою, яка впливає на результат матчу. Необхідно навчитися правильно керувати економікою в CS2, так як це допоможе вам збільшити свій відсоток перемог. Тому Players підготували для вас повний гайд про економіку в CS2.

Основи економіки в CS2

В CS2 гроші необхідні для купівлі зброї, амуніції та гранат під час матчу. Гравці отримують кошти після завершення кожного раунду. Є певні критерії, від яких залежить скільки грошей ви заробите для наступного раунду, це залежить від:

  • Вбивств
  • Результату раунду (перемога чи поразка)
  • Встановлення/знешкодження бомби

Зараз ми детальніше поговоримо про кожен з цих факторів.

Винагорода за кілли в раунді

Сума винагороди за кілл залежить від того, з якої зброї ви вбили противника. Наприклад, за вбивство з гвинтівки ви отримаєте $300, а за вбивство з AWP - $100. Найвигіднішим є вбивство противника ножем, за це ви отримаєте $1500. Можна помітити, що чим більше коштує зброя, тим менше вона приносить вам коштів за кілл.

Винагорода за вбивство з певної зброї:

  • Ніж – $1500
  • Дробовики (крім XM1014) – $900
  • Пістолети-кулемети (крім P90) – $600
  • XM1014 – $600
  • Штурмові гвинтівки та кулемети – $300
  • Гранати – $300
  • Пістолети – $300
  • P90 – $300
  • Zeus x27 – $100
  • AWP – $100

Результат раунду

Після кожного раунду ви отримуєте певну суму винагороди, незважаючи на те, вбили ви когось чи ні. Ця сума визначається результатом раунду.

За перемогу в раунді кожен гравець отримує по $3250. Якщо раунд програний, то ви отримаєте по $1400, це так званий «луз-бонус», але якщо це серія поразок, то сума буде збільшуватися на $500, поки не досягне показника $3400.

Перемога в раунді за сторону T за допомогою вибухівки приносить $3500, таку ж суму отримує сторона захисту, якщо виграє раунд знешкодивши бомбу.

Встановлення бомби

Гравець, який встановив бомбу отримує додаткові $300, а якщо ваша команда програє раунд, то всі гравці отримають додаткові $600.

Якщо ви помрете, граючи за сторону Т після закінчення офіційного таймера раунду, а бомба не була закладена, ви отримаєте $0 в наступному раунді. Тому іноді буває вигідно померти до закінчення таймеру, якщо відчуваєте, що раунд вже не врятувати. Це також треба враховувати і граючи за сторону CT, щоб дочекатися закінчення таймеру і тільки тоді вбивати гравця, який сейвить.

Економічні стратегії в CS2

Не так давно Valve додали можливість гравцям бачити суму грошей, яку вони отримають на початку наступного раунду. Це трохи спростило менеджмент економіки під час гри. Треба знати, що для повної закупки за сторону Т потрібно біля $5000, а для сторони захисту сума збільшується приблизно до $6000.

Зараз в CS2 існує низка усталених термінів, що стосуються економіки, які повинен знати кожен, хто грає.

  • Еко-раунд (економічний) — означає «нічого не купувати». Це той раунд, коли у вашої команди взагалі немає коштів і вона змушена економити гроші на наступний раунд. На еко ви граєте з пістолетом за замовчуванням, якщо у деяких гравців трохи більше грошей, то він може купити якийсь пістолет покраще, або гранату. Основна мета цих раундів - пожертвувати одним раундом заради можливості повноцінної покупки наступного раунду. Якщо ви граєте за Т, варто зосередитися на пленті, щоб отримати додаткові кошти.
  • Форс (форс-бай) — це означає повну покупку без урахування вашої економічної ситуації. Вона використовується, коли вам потрібно виграти наступний раунд, незважаючи ні на що. Це стратегія з високим ризиком і високою винагородою, і її слід використовувати з обережністю.
  • Напів-бай — це щось середнє між еко і повною покупкою. Це для тих випадків, коли у вас є гроші, але їх не вистачає на гвинтівку і повну броню. Ви можете використовувати гранати та дешевшу зброю, таку як SMG, дробовики, фармілки, Famas/Galil.
  • Фул-бай — в такому раунді у вас достатньо коштів для купівлі гвинтівки, гранат та повної броні. За сторону CT, це також зазвичай включає в себе комплект дефузів. Але варто пам’ятати, що якщо ви зробили фул-бай і на балансі у вас нуль, то якщо раунд піде невдало, треба вчасно зупинитися і подумати про сейв, бо наступний раунд може бути економічним.
  • Героїчний бай — це коли один гравець у команді купує кращу зброю, поки інші роблять еко. Таким чином вони роблять ставку на те, що цей гравець зіграє ключову роль в раунді і може принести перемогу. Але для такого раунду треба мати стратегію дій, як правильно реалізувати єдиний ган в команді, бо бездумні дії можуть зіпсувати економіку вашої команди на багато раундів.
  • Анти-еко — це раунд часто роблять в очікуванні, що у суперника буде поганий еко. Тут ви часто купуєте зброю, яка дає високу винагороду за вбивство, щоб заробити додаткові кошти.

Поради по економіці в CS2

Координуйте свій закуп разом з командою. Якщо ви купуєте АК-47, а решта вашої команди грає з пістолетами та фармілками, то виграти такий раунд буде складно. Так, такий раунд можна виграти, але в разі невдачі, ви можете стати слабким місцем в команди в наступному раунді, що призведе до поразки та краху економіки.

Навіть якщо ви граєте в соло, то дивіться на гроші вашої команди, на намагайтеся робити бай під кошти ваших тіммейтів. Підтримуючи свою економіку на рівні з рештою команди, ви значно збільшите свої шанси на перемогу в раунді.

Також робіть грамотний менеджмент економіки. Наприклад, якщо ви граєте з тіммейтом на одному пленті в захисті, а у вас є економічні проблеми, то краще щоб один з вас купив дефузи, а інший зробив ставку на гранати. Так ви зможете швидше розмінувати вибухівку, а також матимете більше часу на ретейк пленту.

Ще не треба забувати про дропи. Якщо у вас є зайві гроші, допоможіть тіммейту заощадити, щоб покращити економічне становище.

Сподіваємося, що цей гайд покращив ваше розуміння економіки CS2 та допоможе вам частіше перемагати в грі. Якщо ви хочете продовжувати прокачувати свої знання гри, то зверніть увагу на інші наші гайди про CS2:

Проект вийшов за підтримкою Lorgar — міжнародний бренд ігрових аксесуарів для геймерів та стрімерів, покликаних вивести ваш ігровий досвід на новий рівень. Місія бренду — надати кожному геймеру живі та захоплюючі емоції від гри на високоякісних пристроях, натхненних запитами найкращих геймерів. 

Lorgar успішно вийшов на ринок у 2022 році. Продуктове портфоліо включає товари для вибагливих геймерів, стримерів та контент-кріейторів. Ознайомитись з асортиментом можна за посиланнями: lorgar.ua.  

Бренд Lorgar належить ASBISc Enterprises Plc., одному з провідних дистриб’юторів ІТ-продуктів на ринках EMEA. Також вони є виробниками ігрових гарнітур.

Теми:
Підписуйтеся на наш Telegram та Twitter, щоб бути в курсі останніх новин зі світу ігр і кіберспорту!

Останні новини

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Players —  це сучасне медіа про український та світовий кіберспорт. Про ігри, гравців та для гравців. 

Зроблено в Києві з ❤️
Для новин, колонок та подкастів — news@players.com.ua
Реклама та робота з партнерами — adv@players.com.ua

Антон Мазай (Видавець та Технічний Директор) — anton@players.com.ua
Олексій Харченко (Видавець та Головний Редактор) — alex@players.com.ua
Сергій Таран (Автор) — sergey@players.com.ua
© 2021-2024 Players. При використанні матеріалів сайту обов'язковою умовою є наявність гіперпосилання на сторінку розташування вихідної статті із зазначенням видання Players.