Сергій Таран

У вересні 2023 року Valve повідомила, що відмовляється від використання DPC-системи в кіберспортвиній екосистемі Dota 2 з 2024 року. Тепер частина команд потрапить на The International через пряме запрошення, решта через регіональні кваліфікації.

Тепер у турнірному календарі з Dota 2 з'явилось чимало вільних дат, які стали заповнювати російські турніри від букмекерських компаній з рф і можна сказати, захопили професійну сцену Dota.

На порталі Liquipedia на 2024 рік зараз заплановано дев’ять тір-1 турнірів, з них шість пов’язані з російськими букмекерськими компаніями. Три організовують ESL, а одним із їх спонсорів є російська БК 1xbet. Два вже провела БК BetBoom — Dacha Dubai 2024 та Dacha Dubai 2024: Solo.

Також була анонсована ліга Elite League з призовим фондом в $1 млн. Її організаторами виступають FISSURE та Electronic Sports Broadcasting (ESB).

FISSURE заявлена, як компанія з Вірменії, яка займається висвітленням кіберспортивних турнірів російською мовою, а титульним спонсором є BetBoom. Також FISSURE висвітлює та організовує всі турніри від BetBoom і очевидно, що BB є головним спонсором Elite League.

З доступної в мережі інформації відомо, що юридичною особою BetBoom є ТОВ «Фирма Стом» (статутний капітал – 115,18 млн рублів). Засновники компанії на паритетній основі – ТОВ «Анса Груп» і ТОВ «ВК 369». Водночас кінцевими бенефіціарами букмекерів залишаються Марина Данилова та Арман Овсепян.

За даними російських змі, Марина Данилова – дочка Тетяни Нестеренко, яка протягом дев'яти років, до березня 2021 року, обіймала посаду першого заступника міністра фінансів росії, а до цього була депутаткою госдуми й очолювала федеральне казначейство.

Olsior виявив, що BetBoom відкрили свій клуб в тимчасово окупованому Криму.

Також на професійній сцені Dota 2 з’явився новий гравець, це букмекерська компанія 1win, яка анонсувала 1win Series Dota 2 Spring з призовим фондом $100 тис. Також БК підписала російський склад з Dota 2.

Сама 1win зареєстрована на Кіпрі і позиціонує себе як міжнародна компанія. Але їх кіберспортивний підрозділ орієнтований на росію, а сама компанія активно працює на ринку рф.

Також нещодавно PGL анонсували свою серію турнірів з Dota 2. Зараз невідомо, чи будуть їх спонсорами 1xbet, як це відбувається на PGL Major Copenhagen 2024 з CS2.

Якщо подивитися тір-2 турніри з Dota 2 у 2024 році, то зараз на Liquipedia значиться тільки 1win Series Dota 2 Spring та Games of the Future 2024, івент який був організований урядом росії.

На тір-3 сцені справи можна вважати, трохи кращі, але вже починають проводитися турніри серії RES Regional Series. Організаторами виступають Relog Media, сербська компанія заснована у 2019 році, головним спонсором якої є компанія 1xbet. Але тут хоч є альтернативи у вигляді турнірів від European Pro League.

Ще варто загадати, що російські букмекери активно спонсорують різні склади з Dota 2. Також вони почали створювати власні команди, для прикладу: BB Team, L1ga, 1win, 9Pandas і Aurora. 

Підводячи підсумки, у березні 2024 року на порталі Liquipedia є 24 турніри з Dota 2. З них 11 спонсорується російськими букмекерськими компаніями, а частина з них і організована БК. Також окремо треба згадати Ігри майбутнього, які організовував уряд рф.

І це тільки початок року, а з такою тенденцію можна припустити, що російські букмекерські компанії готові позмагатися з суверенним інвестиційним фондом Саудівської Аравії (PIF) за контроль над професійною сценою Dota 2. 

Раніше ми писали, що світовий кіберспорт накрила хвиля спонсорства від російських БК: 26 турнірів різного рівня і 14 про-команд з CS2 в 2023 році.

Підписуйтеся на наш Telegram та Twitter, щоб бути в курсі останніх новин зі світу ігр і кіберспорту!

Останні новини

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Players —  це сучасне медіа про український та світовий кіберспорт. Про ігри, гравців та для гравців. 

Зроблено в Києві з ❤️
Для новин, колонок та подкастів — news@players.com.ua
Реклама та робота з партнерами — adv@players.com.ua

Антон Мазай (Видавець та Технічний Директор) — anton@players.com.ua
Олексій Харченко (Видавець та Головний Редактор) — alex@players.com.ua
Сергій Таран (Автор) — sergey@players.com.ua
© 2021-2024 Players. При використанні матеріалів сайту обов'язковою умовою є наявність гіперпосилання на сторінку розташування вихідної статті із зазначенням видання Players.