Олексій Харченко

Майже через 2 роки після повномасштабного вторгення росії в Україну, в світовому кіберспорті знову бум спонсорських контрактів від букмекерських компаній країни-агресора. Ми подивилися тільки на одну дисципліну - CS2, де знайшлося 26 турнірів рівня S, A і B, а також 14 професійних команд з CS2, де одним із спонсорів виступає російська БК. 

Головний редактор Players Олексій Харченко підготував для вас аналітику на цю тему і декілька ексклюзивних інсайтів від нашої редакції. 

ESL і 1xBet 

В березні 2021 року компанія ESL Gaming “оголосила 1xBet, одну з провідних світових букмекерських компаній, як першого в історії ексклюзивного глобального букмекерського партнера ESL Pro Tour CS:GO та ESL One Summer & Winter Dota 2, які триватимуть протягом усього 2021 року і до IEM Katowice 2022”. В прес-релізі також зазначалось, що “партнерство налаштовує обидві сторони на подальший успіх як лідерів галузі в кіберспорті”.

Ще в 2019 році розслідування британської газети The Sunday Times виявило, що російська компанія рекламувала «pornhub-казино» з круп’є топлес, ставками на дитячий спорт і рекламою на незаконних веб-сайтах, включаючи сайти, де транслювали півнячі бої. Це спонукало Комісію з азартних ігор Великобританії втрутитися та призупинити діяльність 1xbet – і до цього дня веб-сайт фірми не завантажується у цій країні. 

Враховуючи анонс проведення турніру з Dota 2 від турнірного оператора ESL, який відбудеться наступного року в британському Бірмінгемі, поки що невідомо, як буде вирішене питання з рекламою нелегального букмекера в цій країні. 

За інформацією авторитетного видання Dexerto, партнерство було продовжено в 2022 році, але незрозуміло, чому про це не було опубліковано жодного прес-релізу. 

Heroic і 1xBet 

На початку грудня ми писали, що журналіст Корентін Фаліп, який раніше працював на L'Equipe, VLRgg та Dexerto, випустив розслідування, згідно якому нове керівництво кіберспортивної організації Heroic має зв’язки з російською букмекерською компанією 1xbet. Heroic стверджують, що зараз організація належить норвезькій компанії Krow Bidco AS — компанії з обмеженою відповідальністю, яка належить інвестиційному фонду ЄС. Клуб змінив власника на початку літа 2023 року.

За інформацією Фаліпа, Krow Bidco AS ввели до складу правління клубу низку людей, серед яких Міхаліс Ноклеус, Мемнія Пападупала та Людмила Марочкіна. Згідно їх LinkedIn, тріо працює на кіпрську компанію DC Sport Soft. Всі вони фігурують в компанії 9PANDAS, засновником якої є Сергій Каршаков, а згідно з багатьма ресурсами, він є співвласником 1xbet. 

Джерела Players в кіберспортивній сфері частково підтверджують цю інформацію. 

Також невідомо, чому до сих пір на сайті компанії 9PANDAS в розділі “Клієнти та Партнери” висить старий логотип української кіберспортивної організації Natus Vincere.

Аналітика по турнірам і командам 

Редакція Players порахувала кількість турнірів S, A і B-рівня, а також команд, де одним зі спонсорів є російський букмекер 1xBet. Так, в 2023 році ця компанія була спонсором 7 турнірів S-рівня (ТО: ESL) і 13 турнірів рівня A-B (ТО: ESL, CCT, CBCS і інші). Для порівняння, в 2022 році 1xBet проспонсорували 6 турнірів S-рівня і 9 турнірів рівня А-B.  

Ситуацію зі спонсорством турнірів рівня А і B залишимо без коментарів, просто подивіться на скріншот. 

Якщо дивитися на спонсорство професійних команд в CS2, то тут ситуація виглядає ще гірше, оскільки 10 з топ-30 команд рейтингу HLTV спонсоруються російскими БК. Тут також домінує 1xBet. І це ми не говоримо про Dota 2. 

* - місце команди згідно з рейтингом HLTV на момент публікації цього матеріалу. 

Fonbet оголосили про партнерство з GamerLegion перед IEM Sydney 2023, а з Mouz перед BLAST Premier: World Final 2023. 

Якщо декількома реченнями описати ситуацію на Dota-2 сцені, то раніше ми писали, що більшість учасників The International 2023 мають спонсорський контракт з букмекерськими компаніями, згідно з даними аналітичного порталу Esports Charts. Більшість із них — російські БК.

BetBoom і MelBet 

Мабуть найактивніший російський букмекер, який увірвався на ринок цього року, це компанія BetBoom. Вони встигли стати титульними спонсорами 4 турнірів А і B рівня в 2023 році. 

На початку грудня розпочався турнір BetBoom Dacha 2023, в якому прийняли участь такі команди, як Astralis, GamerLegion, Furia, MIBR та інші. Тоді український аналітик і коментатор Олександр Петрик звернув увагу, що відомий французький стрімер KRL, який вкинув дезу про відхід sdy і який ми спростували, а також “купа англомовнних коментаторів та аналітиків поїхали на цей турнір за гонораром від російського букмекера, який активно рекламується на світову аудиторію, щоб заробляти більше грошей для бюджету країни-терориста”. 

Ми достеменно знаємо, що цей БК звертався до багатьох англомовних талантів, пропонувавши досить високий гонорар за роботу на цьому турнірі. Крім того, за нашою інформацією, російська букмекерська контора BetBoom активно цікавиться виходом на англомовний ринок.    

Не виключено, що після смерті Каршкова з 1xBet, наступним спонсором одного із турнірних операторів буде саме букмекер BetBoom. 

MelBet наробив галасу на українському кіберспортивному ринку, коли спочатку заявив українських професійних гравців з CS:GO Олексія alex666 Ярмощука, Станіслава fostar Осташевського та Віталія sFade8 Марушка заявлені за команду MB, разом з росіянами AW і h1te. Така інформація з'явилася на порталі HLTV. Згідно з інформацією порталу, команда зіграла тільки 2 матчі в липні в рамках Gamers8 2023 Europe Open Qualifier 2. На початку жовтня цей ростер було розпущено.  

Підписуйтеся на наш Telegram та Twitter, щоб бути в курсі останніх новин зі світу ігр і кіберспорту!

Останні новини

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Players —  це сучасне медіа про український та світовий кіберспорт. Про ігри, гравців та для гравців. 

Зроблено в Києві з ❤️
Для новин, колонок та подкастів — news@players.com.ua
Реклама та робота з партнерами — adv@players.com.ua

Антон Мазай (Видавець та Технічний Директор) — anton@players.com.ua
Олексій Харченко (Видавець та Головний Редактор) — alex@players.com.ua
Сергій Таран (Автор) — sergey@players.com.ua
© 2021-2024 Players. При використанні матеріалів сайту обов'язковою умовою є наявність гіперпосилання на сторінку розташування вихідної статті із зазначенням видання Players.