Головний редактор Players Олексій Харченко взяв інтерв’ю у Віктора sdy Оруджева. Екс-гравець NAVI, а зараз ріфлер Monte, в екслюзивному інтерв’ю нашому кіберспортивному порталу розповів про вибір організації, плани Monte на майбутнє, пояснив, чому не вийшло в NAVI і оцінив український кіберспорт в умовах війни.
В інтерв’ю з уХо ти сказав, що не хочеш грати в СНД-організаціях. Я так розумію, це не стосується українських команд? Чому ти обрав Monte? Чи вплинула війна на пошук нової команди?
Я хотів як і раніше грати в англомовній команді в першу чергу, і в українській організації, а тут співпали ці дві речі одночасно. Так, війна вплинула на пошук команди у зв'язку з виїзними можливостями, це логічно.
У вас завтра стартують закриті кваліфікації на RMR. Як ви оцінюєте свою гру, враховуючи на те, що на вас чекають досить серйозні супротивники?
Зараз ми викладаємо всі сили на тренуваннях, і постійно намагаємось удосконалити нашу гру. Легко не буде, проте нам це точно по силам.
Чи знайшли Monte свого IGL? Які плани поставила команда перед собою на найближче майбутнє?
Вова [Woro2k] і до цього був IGL команди, зараз ми намагаємось поділити ці повноваження, допомагаю як можу, так сказати. Зараз в нас головна ціль — це пройти на мейджор.
Як ти думаєш, на якій сходинці світового рейтингу ми побачимо Monte в кінці цього року?
Хотілось би бути в топ-20 команд світу, можливо вище.
Як відрізняється гра на Tier-1 від гри на нижчому рівні?
Гра відрізнається впевненістю у власних діях здебільшого і швидкістю прийняття рішень. Саме тактична складова плюс-мінус однакова, як і стрільба. Все залежить від того як ти це робиш і чи розумієш навіщо.
Капітани роблять цю різницю на Tier-1, багато хто це недооцінює. У деяких команд на Tier-2 тактична складова набагато сильніша за Tier-1.
Як ти прокоментуєш закінчення співпраці з NAVI зі своєї сторони?
Розійшлись на хорошій ноті, я пішов своєю дорогою, вони своєю.
Виходячи з інтерв’ю, яке мені дав Андрій B1ad3 Городенський, як ти персонально оцінюєш свій виступ в команді?
Якщо повністю оцінити все що було за пів року, то я грав не свої ролі, не в своїх позиціях і не мав голосу в команді, зараз розумію наскільки для мене це важливо. Очевидно, що грав я навіть не на 50% своїх можливостей, але це залежало тільки від мене. NAVI потрібен був кардинально інший гравець, в розмовах з Андрієм [B1ad3] я казав йому, що такого гравця який їм потрібний — не існує. Зараз ми бачимо великі перебудови в команді, що доволі очевидно.
Як тобі виступ NAVI на IEM Katowice 2023? Як ти оцінюєш зміни в команді, враховуючи нового молодого гравця?
Потрібно ще багато часу, але це ж NAVI, думаю повернуться на своє місце, сподіваюсь і буду вболівати. Андрій [npl] гарний гравець, з часом набере своє, головне щоб весь тренувальний процес був гарно збудований для цього.
Як ти взагалі оцінюєш перспективи українського CS:GO в умовах війни?
Радий бачити як розвивається наша сцена і до чого все йде, український CS:GO прогресує і це гріє душу. Не найкращі умови, звичайно, оскільки постійно проблеми зі світлом/інтернетом, завдяки нашим горе сусідам. Але все буде Україна, пройдемо і цей важкий шлях, разом ми сила!